Tű probléma

A tűprobléma az, hogy meghatározzuk egy figura minimális területét egy olyan síkon, amelyben egyetlen szegmens, a "tű" 180 fokkal elforgatható, és fordított tájolással visszaállíthatja eredeti helyzetébe. Ezt 1/2 sugarú körben lehet megtenni. Egy másik példa - egy deltoid által határolt figura - látható a képen, ennek kisebb a területe.

Kiderült, hogy tetszőlegesen kis területtel is lehet figurát szerkeszteni.

Történelem

Ezt a kérdést Kakeya vette figyelembe . Bebizonyította, hogy konvex régiók esetén a minimális területet egy 1 magasságú egyenlő oldalú háromszög éri el . Területe [1] .

Talán Kakeya azt is feltételezte, hogy egy deltoid által határolt alaknak van a legkisebb területe, mint az ábrán is. Ezt az állítást Besikovich cáfolta .

A Besicovitch készlet

Besikovich megszerkesztett egy kompakt nulla mértékhalmazt, amely bármely irányú egységszegmenst tartalmazott.

Ebből könnyen következik, hogy a tű tetszőlegesen kis területű alakban kihajtható. Valójában könnyen belátható, hogy az egységkör szektorokra osztható, és egy párhuzamos fordítással a halmaz tetszőlegesen kis környezetébe helyezhető .

Vegye figyelembe, hogy az egységszegmens tetszőlegesen kis területű ábrán párhuzamos egyenesre mozgatható. Ezért egy szegmens elforgatásával az egyik szektorban a másikba húzható, áthaladva egy tetszőlegesen kis terület halmazán; ezt a műveletet többször megismételve megkapjuk a szükséges fordulatot.

Változatok és általánosítások

Ezért létezik legalább egy nem triviális polinom, amelynek mértéke |-nél kisebb F |, amely egyenlő nullával egy tetszőleges, kisebb számú ponthalmazon. Ezért a Besikovich-készletnek legalább | F | n / n ! pontokat. Dvir írt egy áttekintést erről a problémáról. [tizennégy]

Alkalmazások

Lásd még

Jegyzetek

  1. Pali, Julius. Ueber ein elementares variationsproblem // Kongelige Danske Videnskabernes Selskab Math.-Fys. Medd.. - 1920. - T. 2. - S. 1–35.
  2. Alphen, HJ Uitbreiding van een stelling von Besicovitch // Mathematica Zutphen B. - 1942. - V. 10. - S. 144–157.
  3. Cunningham, F. A Kakeya probléma egyszerűen csatlakoztatott és csillag alakú halmazokhoz // American Mathematical Monthly. - 1971. - T. 78, sz. 2. - S. 114-129. - doi : 10.2307/2317619 .
  4. Davies, Roy. Néhány megjegyzés a Kakeya-problémához // Proc. Cambridge Philos. Soc .. - 1971. - T. 69, 1. sz. 3. - S. 417-421. - doi : 10.1017/S0305004100046867 .
  5. Wolff, Thomas. Továbbfejlesztett korlát Kakeya típusú maximális függvényekhez // Rev. Mat. Iberoamericana. - 1995. - T. 11. - S. 651-674. - doi : 10.4171/rmi/188 .
  6. Katz, Nets Hawk; Tao, Terence. A Kakeya-problémák új határai // J. Anal. Math.. - 2002. - T. 87. - S. 231-263. - doi : 10.1007/BF02868476 .
  7. Marstrand, JM Packing Planes in R 3 // Mathematika. - 1979. - T. 26. szám. 2. - S. 180-183. - doi : 10.1112/S0025579300009748 .
  8. Falconer, KJ K-sík integrálok és Besicovitch halmazok folytonossági tulajdonságai // Math. Proc. Cambridge Philos. Soc .. - 1980. - T. 87, 1. sz. 2. - S. 221-226. - doi : 10.1017/S0305004100056681 .
  9. Bourgin, Jean . Besicovitch típusú maximális operátorok és alkalmazások a Fourier-analízishez // Geom. Funkció. Anal.. - 1997. - 1. évf., szám. 2. - S. 147-187. - doi : 10.1007/BF01896376 .
  10. Wolff, Thomas. Kakeya probléma körök számára // American Journal of Mathematics. - 1997. - T. 119. szám. 5. - S. 985-1026. - doi : 10.1353/ajm.1997.0034 .
  11. Wolff, Thomas (1999).
  12. Stein, Elias. Maximális függvények: gömb alakú eszközök // PNAS. - 1976. - T. 73. szám. 7. - S. 2174-2175. - doi : 10.1073/pnas.73.7.2174 . PMC 430482
  13. Marstrand, JM Packing circles in the plane // Proceedings of the London Mathematical Society. - 1987. - T. 55. - S. 37–58. - doi : 10.1112/plms/s3-55.1.37 .
  14. 1 2 Dvir, Zeev (2009).
  15. Dvir bizonyítéka a véges mezőre Kakeya sejtés Archivált : 2016. május 3. a Wayback Machine -nél // Terence Tao (2008-03-24).
  16. Fefferman, Charles. A labda szorzóproblémája // Annals of Mathematics. - 1971. - T. 94, sz. 2. - S. 330-336. - doi : 10.2307/1970864 .

Irodalom