1995-ös kanadai férfi curling-bajnokság | |
---|---|
1995 Labat Brier | |
Város | Halifax ( Nova Scotia ) |
Aréna | Halifax metróközpont |
dátum | 1995. március 5-12 _ |
Győztes | Manitoba (24. cím) |
Curling klub | Assiniboine CC, Winnipeg |
Kihagyás | Kerry Bartnik |
Harmadik | Jeff Ryan |
Második | Rob Meakin |
Az első | Keith Fenton |
Tartalék | Denis Fillion |
Döntős | Saskatchewan (Brad Heidt) |
19941996 |
Az 1995 -ös kanadai férfi curlingbajnokságot ( Eng. 1995 Labatt Brier ) az újskóciai Halifaxban rendezték meg1995. március 5. és március 12. között . [1] A tornát 66. alkalommal rendezték meg. Nova Scotiában 4. alkalommal, Halifaxban - 4. alkalommal rendezték meg a bajnokságot.
A győztes megkapta a jogot, hogy képviselje Kanadát ("Team Canada" néven; eng. Team Canada ) az 1995-ös világbajnokságon , amelyet 1995 márciusában Brandon városában ( Manitoba , Kanada ) rendeztek.
A tornán 12 csapat vett részt Kanada tartományait és területeit képviselve .
A bajnok (a bajnokságok történetében 24. alkalommal) Manitoba tartományt képviselő csapat lett ( Kerry Bartnik skip csapatának ez volt a 2. győzelme), amely a döntőben nyert a Saskatchewan tartományt (kihagyás ) képviselő csapat ellen. Brad Heidt).
Az első, csoportkörben a csapatok egy körben, körmérkőzéses rendszerben játszanak egymás között . A csoportkör négy legjobb csapata jut a második szakaszba, a rájátszásba , ahol a Page rendszer szerint játszanak : a csoportkör végén a két legjobb csapat mérkőzést játszik a közvetlen bejutásért a döntőbe (playoff 1 ). A 3. és 4. csapat az elődöntőbe jutásért játszik (play-off-2). Az elődöntőben az első meccs vesztese és a második meccs győztese találkozik. A döntőben az aranyérmekért a play-off 1 és az elődöntők győztesei küzdenek meg. A 3. helyért nincs meccs.
Alberta | Brit Kolumbia | Quebec | |
---|---|---|---|
negyedik harmadik második első tartalék klub |
Kevin Martin Kevin Park James Pahl Don Bartlett Jules juhászkutya Ottewell CC, Edmonton |
Rick Faulk Pat Ryan Bert Gretzinger Jerry Richard Ron Steinhauer Kelowna CC, Kelowna |
Steeve Gagnon Greg Mimeault Bernard Mimeault Roderigue Tremblay Michel Roy CC Kénogami, Jonquière |
Manitoba | új Skócia | New Brunswick | |
negyedik harmadik második első tartalék klub |
Kerry Bartnick Jeff Ryan Rob Meakin Keith Fenton Denis Fillion Assiniboine CC Winnipeg |
Bruce Lons Craig Burgess Chuck Patriquin Dave Clarke Jim Burgess Truro CC, Truro |
Bryan MacPherson Mark Armstrong Joseph Vautour Brad MacPherson Dave Ross Riverside CC, Saint John |
Új-Fundland és Labrador | Ontario | Edward herceg sziget | |
negyedik harmadik második első tartalék klub |
Bill Jenkins Joe Power Paul Harvey Ken Peddigrew Gerry Collins St. John's CC, St. John 's |
Ed Verenick John Kawaii Pat Perroux Neil Harrison Richard Hart Avonlea CC Toronto |
Robert Campbell Peter Gallant Mark O'Rourke Mark Butler David Campbell Charlottetown CC, Charlottetown |
Saskatchewan | Észak-Ontario | Északnyugati Területek / Yukon | |
negyedik harmadik második első tartalék klub |
Brad Heidt Mark Daisy Wayne Charteri Dan Ormsby Bryan Derbowka Kerrobert CC, Kerrobert |
Al Hackner Rick Lang Aaron Skillen Art Lappalainen Bruce Kennedy Fort William CC, Thunder Bay |
Robert Andrews Clinton Abel Alfred Feldman Scott Odian Gordon Moffatt Atlin CC, Atlin |
( a kihagyások félkövérrel vannak szedve)
Ranglista a csoportkör vége után
M | Csapat | Kihagyás | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | tizenegy | 12 | NÁL NÉL | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
egy | Manitoba | Kerry Bartnik | * | 8:5 | 5:7 | 9:4 | 10:4 | 7:6 | 8:2 | 6:4 | 9:7 | 9:5 | 7:4 | 9:6 | tíz | egy |
2 | Saskatchewan | Brad Heidt | 5:8 | * | 4:3 | 7:3 | 5:7 | 8:5 | 5:4 | 4:3 | 4:5 | 10:5 | 5:2 | 6:4 | nyolc | 3 |
3 | Alberta | Kevin Martin | 7:5 | 3:4 | * | 5:3 | 8:4 | 9:3 | 6:7 | 6:11 | 5:4 | 11:4 | 5:7 | 11:4 | 7 | négy |
négy | Ontario | Ed Verenick | 4:9 | 3:7 | 3:5 | * | 7:4 | 8:4 | 8:3 | 6:8 | 7:6 | 10:7 | 8:4 | 8:5 | 7 | négy |
négy | Edward herceg sziget | Robert Campbell | 4:10 | 7:5 | 4:8 | 4:7 | * | 7:4 | 6:7 | 7:5 | 3:1 | 11:5 | 8:3 | 8:4 | 7 | négy |
6 | Brit Kolumbia | Rick Folk | 6:7 | 5:8 | 3:9 | 4:8 | 4:7 | * | 9:4 | 6:5 | 6:5 | 9:4 | 11:6 | 7:5 | 6 | 5 |
7 | Észak-Ontario | Al Hackner | 2:8 | 4:5 | 7:6 | 3:8 | 7:6 | 4:9 | * | 8:3 | 8:10 | 8:2 | 6:4 | 7:6 | 6 | 5 |
nyolc | új Skócia | Bruce Lons | 4:6 | 3:4 | 11:6 | 8:6 | 5:7 | 5:6 | 3:8 | * | 8:4 | 6:4 | 8:3 | 3:7 | 5 | 6 |
9 | Quebec | Steeve Gagnon | 7:9 | 5:4 | 4:5 | 6:7 | 1:3 | 5:6 | 10:8 | 4:8 | * | 11:8 | 4:3 | 9:7 | 5 | 6 |
tíz | Új-Fundland és Labrador | Bill Jenkins | 5:9 | 5:10 | 4:11 | 7:10 | 5:11 | 4:9 | 2:8 | 4:6 | 8:11 | * | 6:5 | 9:8 | 2 | 9 |
tizenegy | Északnyugati Területek / Yukon | Robert Andrews | 4:7 | 2:5 | 7:5 | 4:8 | 3:8 | 6:11 | 4:6 | 3:8 | 3:4 | 5:6 | * | 7:4 | 2 | 9 |
12 | New Brunswick | Bryan MacPherson | 6:9 | 4:6 | 4:11 | 5:8 | 4:8 | 5:7 | 6:7 | 7:3 | 7:9 | 8:9 | 4:7 | * | egy | tíz |
A webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Prince Edward-sziget (Campbell) | egy | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | egy | egy | 0 | x | négy |
Ontario (Verenick) | 0 | 3 | 0 | egy | egy | egy | 0 | 0 | egy | x | 7 |
Negyeddöntő | elődöntő | A végső | |||||||||||
egy | Manitoba | 5 | |||||||||||
2 | Saskatchewan | 6 | 2 | Saskatchewan | nyolc | ||||||||
egy | Manitoba | 9 | egy | Manitoba | tíz | ||||||||
3 | Alberta | 3 | |||||||||||
3 | Alberta | nyolc | |||||||||||
négy | Ontario | négy |
3. csapat vs 4
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Alberta (Martin) | egy | egy | 2 | egy | 0 | 2 | egy | 0 | x | x | nyolc |
Ontario (Verenick) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | x | x | négy |
1. csapat vs 2
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | tizenegy | Teljes |
Manitoba (Bartnik) | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | 2 | egy | 0 | 5 |
Saskatchewan (Heidt) | egy | 0 | egy | egy | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | egy | 6 |
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Manitoba (Bartnik) | egy | egy | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 | x | x | x | 9 |
Alberta (Martin) | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 2 | 0 | x | x | x | 3 |
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Saskatchewan (Heidt) | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | nyolc |
Manitoba (Bartnik) | egy | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | egy | 0 | 2 | tíz |
M | Csapat | Kihagyás | És | NÁL NÉL | P |
---|---|---|---|---|---|
Manitoba | Kerry Bartnik | tizennégy | 12 | 2 | |
Saskatchewan | Brad Heidt | 13 | 9 | négy | |
Alberta | Kevin Martin | 13 | nyolc | 5 | |
négy | Ontario | Ed Verenick | 13 | nyolc | 5 |
5 | Edward herceg sziget | Robert Campbell | 12 | 7 | 5 |
6 | Brit Kolumbia | Rick Folk | tizenegy | 6 | 5 |
7 | Észak-Ontario | Al Hackner | tizenegy | 6 | 5 |
nyolc | új Skócia | Bruce Lons | tizenegy | 5 | 6 |
9 | Quebec | Steeve Gagnon | tizenegy | 5 | 6 |
tíz | Új-Fundland és Labrador | Bill Jenkins | tizenegy | 2 | 9 |
tizenegy | Északnyugati Területek / Yukon | Robert Andrews | tizenegy | 2 | 9 |
12 | New Brunswick | Bryan MacPherson | tizenegy | egy | tíz |
A körmérkőzéseken a játékosok dobásai pontosságának (százalékos) eredményei alapján minden poszton két csapat kerül meghatározásra (1995 óta először, ezt megelőzően - egy csapat): a legjobb játékos. szerepel az első csapatban, a második az értékelésben - a másodikban [2] .
Negyedik (kihagyás) | Harmadik | Második | Az első | |
---|---|---|---|---|
egy | Kerry Bartnik | Pat Ryan | Wayne Charteris | Jerry Richard |
2 | Bruce Lons | Gallant Péter | Rob Meakin | Neil Harrison |
(Ross Hardston-díj a sportszellem megtestesítőjéért)
Kanadai férfi curling-bajnokság (Tim Hortons Brier) | |
---|---|
Macdonald Brier | |
Labat Brier | |
Nokia Brier | |
Tim Hortons Brier |