Orosz Curling Bajnokság férfiak között 2017 | |
---|---|
Város | Szocsi |
Aréna | jégkocka |
dátum | 2017. április 16-24 _ |
Győztes | "Krasnodar Territory 1" ( Jevgenyij Arhipov ) |
Negyedik | Alekszandr Kozirev |
Harmadik | Dmitrij Mironov |
Második | Szergej Gluhov |
Az első | Jevgenyij Arhipov |
Döntős | "Moszkvai régió 1" ( Alexander Eremin ) |
3. hely | "Moszkva csapata" ( Arthur Ali ) |
20162018 |
2017. április 16. és 24. között került megrendezésre Szocsi városában , az Ice Cube arénában a 25. Orosz Curling Bajnokság 2017 között . [1] [2]
10 csapat Moszkvából (3 csapat), Szentpétervárról (4 csapat), Moszkvai régióból (1 csapat), Cseljabinszki régióból (1 csapat), Krasznodari területről (1 csapat). További 10 csapat vett részt a B csoportos tornán - Moszkvából (3 csapat), Szentpétervárról (3 csapat), Moszkvai régióból (2 csapat), Krasznodari Területből (1 csapat) és Novoszibirszk régióból (1 csapat).
A „Krasnodar Territory 1” csapat ( kihagyás Jevgenyij Arkhipov ) lett Oroszország bajnoka, miután a döntőben megnyerte a „Moszkvai Régió 1” csapatot (kihagyás Alexander Eremin ). Bronzérmet szerzett a Moscow Team csapata ( kihagyva Artur Ali ), amely megnyerte a Vorobyovy Gory csapatot (kihagyás Alekszandr Kirikov ) a 3. helyért vívott mérkőzésen .
A „B” csoportban a „Moskvich 1” (kihagyás a német Doronin ) csapata győzött, a második helyen a „Moszkvai Régió 2” csapat (kihagyás Kirill Savenkov ) végzett; a 2018-as bajnokságban ez a két csapat az A csoportba kerül.
Az azonos csoportba tartozó csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak egymással . A csoportkörben a csapatok pontokat kapnak: győzelemért - 3 pont (a "B" csoportban 2 pont), vereségért - 1 pont, a mérkőzésen való meg nem jelenésért - 0 pont. Ha két csapatnak egyenlő a pontja, akkor a személyes találkozó eredménye alapján rangsorolják őket, ha három vagy több csapat egyenlő, akkor a házhoz lőtt tesztdobások összege alapján rangsorolják őket (TBD, centiméterben az alacsonyabb pontszámmal rendelkező csapat összege magasabb lesz). Ha az „A” csoportban a rájátszásba jutásért pályázó csapatok pontjai azonosak, akkor további mérkőzést ( tie-break ) rendeznek közöttük. A legjobb 4 csapat ezután bejut a rájátszásba , ahol az olimpiai rendszer szerint játszanak : elődöntőt, 3. hely mérkőzést és döntőt.
A következő bajnokságon az „A” csoportban 9. és 10. helyet szerző csapatok a „B” csoportba kerülnek, az „A” csoportban a helyüket a „B” csoport sorsolása alapján a két legjobb csapat foglalja el. ".
Az "A" csoport mérkőzései 10 endből állnak , a "B" csoport mérkőzései 8 endből állnak (a "B" csoport rájátszás meccsei - 10 end), extra end is lehetséges . A játékokat az óra ellenében játsszák (38, illetve 30 perc gondolkodási idő az „A” és „B” csoportban).
Parancs [3] | Negyedik | Harmadik | Második | Az első | Tartalék | |
---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Adamant Szentpétervár 2 | Alekszej Cselousov | Alekszej Timofejev | Daniil Goryachev | Jevgenyij Klimov | Vlagyimir Rashoroshin |
A2 | Yunost-Metar Cseljabinszk | Mihail Bruskov | Artyom Evdokimov | Dmitrij Solomatin | Nyikita Ivancsatenko | |
A3 | Adamant Szentpétervár 1 | Alekszej Stukalsky | Andrej Drozdov | Artur Razsabov | Anton Kalalb | Dron Péter |
A4 | Moszkvai régió 1 | Mihail Vaskov | Sándor Eremin | Alekszej Tuzov | Alekszej Kulikov | Pjotr Kuznyecov |
A5 | Krasznodari terület 1 | Jevgenyij Arhipov | Szergej Gluhov | Dmitrij Mironov | Alekszandr Kozirev | |
A6 | Moskvich 2 ( Moszkva ) | Vadim Raev | Vaszilij Telezskin | Artyom Puzanov | Lev Puzakov | Nyikolaj Levasev |
A7 | ShVSM a ZVS 1-en ( Szentpétervár ) |
Sándor Orlov | Sándor Bojko | Vlagyiszlav Goncsarenko | Viktor Vorobjov | Pavel Kolobukhov |
A8 | Vorobyovy Gory ( Moszkva ) | Alekszandr Kirikov | Vadim Shkolnikov | Dmitrij Abanin | Szergej Morozov | |
A9 | Moszkvai csapat | Timur Gadzsihanov | Arthur Ali | Egor Burakov | Szergej Andrianov | Sándor Kuzmin |
A10 | ShVSM a ZVS 2-n ( Szentpétervár ) |
Konstantin Manasevich | Szergej Morozov | Vadim Shvedov | Alekszandr Bystrov | Ivan Alekszandrov |
( a kihagyások félkövérrel vannak szedve)
Csapat | A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | A8 | A9 | A10 | NÁL NÉL | P | O | TBD , cm |
Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Adamant Szentpétervár 2 | * | 8:9 | 6:7 | 6:7 | 10:4 | 6:7 | 7:5 | 7:8 | 11:9 | 7:3 | négy | 5 | 17 | 53.94 | nyolc |
A2 | Yunost-Metar Cseljabinszk | 9:8 | * | 7:9 | 3:10 | 8:4 | 10:3 | 9:5 | 8:4 | 5:8 | 5:6 | 5 | négy | 19 | 47.02 | 3 |
A3 | Adamant Szentpétervár 1 | 7:6 | 9:7 | * | 7:8 | 6:8 | 6:4 | 10:4 | 7:9 | 7:8 | 10:3 | 5 | négy | 19 | 36.21 | 3 |
A4 | Moszkvai régió 1 | 7:6 | 10:3 | 8:7 | * | 3:6 | 9:6 | 8:2 | 7:5 | 8:5 | 9:3 | nyolc | egy | 25 | 43.76 | egy |
A5 | Krasznodari terület 1 | 4:10 | 4:8 | 8:6 | 6:3 | * | 7:3 | 7:4 | 3:9 | 9:6 | 9:3 | 6 | 3 | 21 | 51.91 | 2 |
A6 | Moszkvics 2 | 7:6 | 3:10 | 4:6 | 6:9 | 3:7 | * | 8:6 | 7:6 | 4:6 | 11:8 | négy | 5 | 17 | 71,91 | 7 |
A7 | SHVSM a ZVS 1-hez | 5:7 | 5:9 | 4:10 | 2:8 | 4:7 | 6:8 | * | 1:10 | 7:3 | 9:3 | 2 | 7 | 13 | 61.08 | 9 |
A8 | Sparrow Hills | 8:7 | 4:8 | 9:7 | 5:7 | 9:3 | 6:7 | 10:1 | * | 4:12 | 7:5 | 5 | négy | 19 | 44.94 | 3 |
A9 | Moszkvai csapat | 9:11 | 8:5 | 8:7 | 5:8 | 6:9 | 6:4 | 3:7 | 12:4 | * | 8:3 | 5 | négy | 19 | 73,50 | 3 |
A10 | SHVSM a ZVS 2-hez | 3:7 | 6:5 | 3:10 | 3:9 | 3:9 | 8:11 | 3:9 | 5:7 | 3:8 | * | egy | nyolc | tizenegy | 88,63 | tíz |
A végső | ||||||||||
Moszkvai csapat | 5 | |||||||||
Yunost-Metar Cseljabinszk | 3 | |||||||||
A végső | ||||||||||
Adamant Szentpétervár 1 | 5 | |||||||||
Sparrow Hills | 6 | |||||||||
Elődöntők | A végső | |||||||||||||||||||||
egy | Moszkvai régió 1 | 6 | ||||||||||||||||||||
négy | Sparrow Hills | négy | ||||||||||||||||||||
Moszkvai régió 1 | 5 | |||||||||||||||||||||
Krasznodari terület 1 | 6 | |||||||||||||||||||||
2 | Krasznodari terület 1 | 9 | ||||||||||||||||||||
3 | Moszkvai csapat | 5 | ||||||||||||||||||||
Mérkőzés a 3. helyért | ||||||||||
Sparrow Hills | 6 | |||||||||
Moszkvai csapat | 9 | |||||||||
Parancs [3] | Negyedik | Harmadik | Második | Az első | Tartalék | |
---|---|---|---|---|---|---|
B1 | Szentpétervár 4 | Oleg Krasikov | Rudolf Zakharjan | Danil Kiba | Artem Vajhonszkij | Szergej Nyikitin |
B2 | Moszkvai régió 3 | Alekszej Filippov | Artyom Rybakov | Daniil Shmelev | Jurij Shustrov | |
B3 | Szentpétervár 5 | Matvey Vakin | Szergej Varlamov | Nyikolaj Cserednicsenko | Denis Iszlamov | Emil Gareev |
B4 | Moskvich 1 ( Moszkva ) | német Doronin | Andrej Suvorov | Danila Tsymbal | Vadim Golov | |
B5 | Novoszibirszk | Artyom Shmakov | Nyikita Kukunin | Kirill Szedelnyikov | Andrej Kuznyecov | |
B6 | Moszkvai régió 2 | Kirill Savenkov | Kirill Surovov | Vadim Sivachev | Roman Szergejev | |
B7 | UOR-2 ( Szentpétervár ) | Arkagyij Tatarnyikov | György Vasziljevszkij | Egor Zubakin | [négy] | |
B8 | Krasznodari terület 2 | Nyikita Ignatkov | Alekszandr Polusvaiko | Alekszej Szotnyikov | Ilja Bovin | Szergej Magaryan |
B9 | Moskvich-PL ( Moszkva ) | György Davtyan | Alekszandr Cselisev | Igor Szetdekov | Grigorij Stasyuk | Vlagyimir Anisimov |
B10 | Moszkvai Curling Club ( Moszkva ) |
Sándor Kolyada | Dmitrij Dmitrijevszkij | Igor Shaiko | Szergej Zaharov | Alekszandr Androsov |
( a kihagyások félkövérrel vannak szedve)
Csapat | B1 | B2 | B3 | B4 | B5 | B6 | B7 | B8 | B9 | B10 | NÁL NÉL | P | O | TBD , cm |
Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B1 | Szentpétervár 4 | * | 7:5 | 4:3 | 3:7 | 6:3 | 5:6 | 3:7 | 8:6 | 4:2 | 6:2 | 6 | 3 | tizenöt | 69.51 | 2 |
B2 | Moszkvai régió 3 | 5:7 | * | 3:7 | 4:7 | 3:6 | 8:6 | 6:3 | 1:6 | 5:7 | 2:6 | 2 | 7 | tizenegy | 98,48 | 9 |
B3 | Szentpétervár 5 | 3:4 | 7:3 | * | 4:6 | 4:5 | 5:6 | 9:3 | 7:6 | 4:5 | 6:4 | négy | 5 | 13 | 89,95 | 7 |
B4 | Moszkvics 1 | 7:3 | 7:4 | 6:4 | * | 5:6 | 9:4 | 16:0 | 4:7 | 5:7 | 6:3 | 6 | 3 | tizenöt | 94,39 | 3 |
B5 | Novoszibirszk | 3:6 | 6:3 | 5:4 | 6:5 | * | 6:10 | 8:4 | 7:9 | 7:3 | 6:5 | 6 | 3 | tizenöt | 96.41 | négy |
B6 | Moszkvai régió 2 | 6:5 | 6:8 | 6:5 | 4:9 | 10:6 | * | 5:3 | 5:4 | 6:5 | 8:7 | 7 | 2 | 16 | 60,71 | egy |
B7 | UOR-2 | 7:3 | 3:6 | 3:9 | 0:16 | 4:8 | 3:5 | * | 4:11 | 4:7 | 5:6 | egy | nyolc | tíz | 101,46 | tíz |
B8 | Krasznodari terület 2 | 6:8 | 6:1 | 6:7 | 7:4 | 9:7 | 4:5 | 11:4 | * | 3:6 | 6:4 | 5 | négy | tizennégy | 43.31 | 6 |
B9 | Moskvich-PL | 2:4 | 7:5 | 5:4 | 7:5 | 3:7 | 5:6 | 7:4 | 6:3 | * | 10:11 | 5 | négy | tizennégy | 93,48 | 5 |
B10 | Moszkvai Curling Club | 2:6 | 6:2 | 4:6 | 3:6 | 5:6 | 7:8 | 6:5 | 4:6 | 11:10 | * | 3 | 6 | 12 | 120,28 | nyolc |
Elődöntők | A végső | |||||||||||||||||||||
egy | Moszkvai régió 2 | nyolc | ||||||||||||||||||||
négy | Novoszibirszk | 7 | ||||||||||||||||||||
Moszkvai régió 2 | P | |||||||||||||||||||||
Moszkvics 1 | NÁL NÉL | |||||||||||||||||||||
2 | Szentpétervár 4 | 2 | ||||||||||||||||||||
3 | Moszkvics 1 | 9 | ||||||||||||||||||||
Mérkőzés a 3. helyért | ||||||||||
Novoszibirszk | NÁL NÉL | |||||||||
Szentpétervár 4 | P | |||||||||
M | Csapat | És | NÁL NÉL | P |
---|---|---|---|---|
Krasznodari terület-1 | tizenegy | nyolc | 3 | |
Moszkvai régió 1 | tizenegy | 9 | 2 | |
Moszkvai csapat | 12 | 7 | 5 | |
négy | Sparrow Hills (Moszkva) | 12 | 6 | 6 |
5 | Yunost-Metar Cseljabinszk | tíz | 5 | 5 |
5 | Adamant Szentpétervár 1 | tíz | 5 | 5 |
7 | Moszkvics 2 | 9 | négy | 5 |
nyolc | Adamant Szentpétervár 2 | 9 | négy | 5 |
9 | ShVSM a ZVS 1-en (Szentpétervár) | 9 | 2 | 7 |
tíz | ShVSM a ZVS 2-n (Szentpétervár) | 9 | egy | nyolc |
tizenegy | Moszkvics 1 | tizenegy | nyolc | 3 |
12 | Moszkvai régió 2 | tizenegy | nyolc | 3 |
13 | Novoszibirszk | tizenegy | 7 | négy |
tizennégy | Szentpétervár 4 | tizenegy | 6 | 5 |
tizenöt | Moskvich-PL | 9 | 5 | négy |
16 | Krasznodari terület 2 | 9 | 5 | négy |
17 | Szentpétervár 5 | 9 | négy | 5 |
tizennyolc | Moszkvai Curling Club | 9 | 3 | 6 |
19 | Moszkvai régió 3 | 9 | 2 | 7 |
húsz | UOR-2 (Szentpétervár) | 9 | egy | nyolc |