Az alábbiakban felsoroljuk az 1998. február 7. és 22. között Naganóban , Japánban megrendezett 1998. évi téli olimpia érmeseinek listáját . Összesen 2176 sportoló vett részt a versenyen - 1389 férfi és 787 nő, 72 ország képviseletében ( Nemzeti Olimpiai Bizottságok ) [1] . 68 díjcsomagot [2] játszottak 7 olimpiai sportág 14 szakágában . Az északi kombinált , a síugrás és a bob kizárólag férfiak versenye volt, és a műkorcsolya volt az egyetlen sportág azon a téli olimpián, ahol a férfiak és a nők párban versenyeztek. 24 ország sportolói lettek a Naganóban rendezett játékok győztesei - ezek közül 15 országnak sikerült legalább egy aranyérmet szereznie. Az összesített éremtáblázat győztese a német csapat lett , amely 29 érmet kapott, ebből 12 arany, 9 ezüst és 8 bronzérem [3] . Oroszország 18 érmet nyert az olimpián, ebből 9 aranyat, ezzel az érem összesítésében az utolsó 3. helyet szerezte meg.
Tartalom: | |||||
---|---|---|---|---|---|
Biatlon | Északi összetett | ||||
Bob | Síverseny | Műkorcsolya | |||
Síelés | Síugrás | Szabad stílus | |||
Curling | szánkó | Jégkorong | |||
Korcsolyázás | Hódeszka | Rövid pálya | |||
Éremvezetők Lásd még • Megjegyzések • Linkek |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfi egyéni | Halvar Hanevold ( NOR ) | Pieralberto Carrara ( ITA ) | Alexey Aidarov ( BLR ) |
Férfiak: sprint | Ole Einar Björndalen ( NO ) | Frode Andresen ( NO ) | Ville Räikkönen ( finn ) |
Férfiak: 4 × 7,5 km-es váltó | Németország : | Norvégia : | Oroszország : |
Női egyéni | Ekaterina Dafovska ( BUL ) | Elena Petrova ( UKR ) | Ears Disl ( GER ) |
Nők: sprint | Galina Kukleva ( orosz ) | Ears Disl ( GER ) | Catherine Apel ( Németország ) |
Nők: 4×6 km-es váltó | Németország : | Oroszország : | Norvégia : |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: kettesek | Olaszország :
Kanada : |
nem díjazták | Németország : |
Férfiak: négyesek | Németország : | Svájc : | Franciaország : |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: Lefelé | Jean-Luc Cretier ( FRA ) | Lasse Cues ( NO ) | Hannes Trinkl ( AUT ) |
Férfiak: szuperóriás | Hermann Maier ( AUT ) | Hans Knauss ( AUT ) Didier Cuche ( SUI ) |
nem díjazták |
Férfi óriás-műlesiklás | Hermann Maier ( AUT ) | Stefan Eberharter ( AUT ) | Michael von Grünigen ( SUI ) |
Férfiak: szlalom | Hans Petter Buros ( NO ) | Ole Christian Furuset ( NOR ) | Thomas Sikora ( AUT ) |
Férfiak: kombináció | Mario Reiter ( AUT ) | Lasse Cues ( NO ) | Christian Mayer ( AUT ) |
Nők: Lefelé | Katja Seitzinger ( Németország ) | Pernilla Wiberg ( SWE ) | Florence Masnada ( FRA ) |
Nők: szuperóriás | Picabo Street ( USA ) | Michaela Dorfmeister ( AUT ) | Alexandra Meissnitzer ( AUT ) |
Női óriás-műlesiklás | Deborah Compagnoni ( ITA ) | Alexandra Meissnitzer ( AUT ) | Katja Seitzinger ( Németország ) |
Nők: szlalom | Hilde Gerg ( GER ) | Deborah Compagnoni ( ITA ) | Zalee Stegall ( AUS ) |
Nők: kombináció | Katja Seitzinger ( Németország ) | Martina Ertl ( GER ) | Hilde Gerg ( GER ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: curling verseny | Svájc : | Kanada : | Norvégia : |
Nők: curling verseny | Kanada : | Dánia : | Svédország : |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: 500 méter | Hiroyasu Shimizu ( JPN ) | Jeremy Wotherspoon ( CAN ) | Kevin Overland ( CAN ) |
Férfiak: 1000 méter | Eads Postma ( NED ) | Jan Bos ( NED ) | Hiroyasu Shimizu ( JPN ) |
Férfiak: 1500 méter | Odne Sendrol ( NOR ) | Eads Postma ( NED ) | Rintje Ritsma ( NED ) |
Férfiak: 5000 méter | Gianni Romme ( NED ) | Rintje Ritsma ( NED ) | Bart Veldkamp ( BEL ) |
Férfiak: 10 000 méter | Gianni Romme ( NED ) | Bob de Jong ( NED ) | Rintje Ritsma ( NED ) |
Nők: 500 méter | Catriona Lemay-Doan ( CAN ) | Susan Osh ( CAN ) | Tomomi Okazaki ( JPN ) |
Nők: 1000 méter | Marianne Timmer ( NED ) | Chris Whitty ( USA ) | Catriona Lemay-Doan ( CAN ) |
Nők: 1500 méter | Marianne Timmer ( NED ) | Gunda Niemann-Stirneman ( Németország ) | Chris Whitty ( USA ) |
Nők: 3000 méter | Gunda Niemann-Stirneman ( Németország ) | Claudia Pechstein ( Németország ) | Annie Friesinger ( Németország ) |
Nők: 5000 méter | Claudia Pechstein ( Németország ) | Gunda Niemann-Stirneman ( Németország ) | Ludmila Prokasheva ( KAZ ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfi egyéni | Bjarte Engen Wieck ( NOR ) | Samppa Lajunen ( FINN ) | Valerij Sztoljarov ( orosz ) |
Férfiak: váltóverseny | Norvégia :
|
Finnország : | Franciaország :
|
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfi 30 km-es verseny | Mika Myllulya ( FIN ) | Erling Evne ( NOR ) | Silvio Fauner ( ITA ) |
Férfi 10 km-es verseny | Bjorn Daly ( NO ) | Markus Gandler ( AUT ) | Mika Myllulya ( FIN ) |
Férfi 15 km-es verseny | Thomas Ahlsgaard ( NO ) | Bjorn Daly ( NO ) | Vladimir Smirnov ( KAZ ) |
Férfiak: 4×10 km-es váltó | Norvégia : | Olaszország : | Finnország : |
Férfiak: 50 km | Bjorn Daly ( NO ) | Niklas Jonsson ( SWE ) | Christian Hoffman ( AUT ) |
Nők: 15 km-es verseny | Olga Danilova ( orosz ) | Larisa Lazutina ( oroszország ) | Anita Moen ( NO ) |
Nők: 10 km-es verseny | Larisa Lazutina ( oroszország ) | Katerina Neumanova ( CZE ) | Benta Scari ( NO ) |
Nők: 15 km-es verseny | Larisa Lazutina ( oroszország ) | Olga Danilova ( orosz ) | Katerina Neumanova ( CZE ) |
Nők: 4×5 km-es váltó | Oroszország : | Norvégia : | Olaszország : |
Nők: 30 km-es verseny | Julia Chepalova ( oroszország ) | Stefania Belmondo ( ITA ) | Larisa Lazutina ( oroszország ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: normál hegy | Jani Soininen ( FINN ) | Kazuyoshi Funaki ( JPN ) | Andreas Widhölzl ( AUT ) |
Férfiak: nagy domb | Kazuyoshi Funaki ( JPN ) | Janne Soininen ( FINN ) | Masahiko Harada ( JPN ) |
Férfiak: csapatbajnokság | Japán :
|
Németország :
|
Ausztria :
|
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: Szinglik | Georg Hackl ( GER ) | Armin Zoggeler ( ITA ) | Jens Müller ( Németország ) |
Férfiak: kettesek | Németország : | USA : | USA : |
Nők: Szinglik | Silke Kraushaar ( Németország ) | Barbara Niedernhuber ( Németország ) | Angelika Neuner ( AUT ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: Félcső | Jan Simmen ( SUI ) | Daniel Frank ( NO ) | Ross Powers ( USA ) |
Férfi párhuzamos óriás-műlesiklás | Ross Rebagliati ( CAN ) | Thomas Prugger ( ITA ) | Weli Kestenholtz ( SUI ) |
Nők: Félcső | Nicola Toast ( GER ) | Stine Brun Hjeldos ( NO ) | Shannon Dunn ( USA ) |
Női párhuzamos óriás-műlesiklás | Karine Ryubi ( FRA ) | Heidi Renot ( GER ) | Brigitte Köck ( AUT ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfi egyesek | Ilja Kulik ( orosz ) | Elvis Stojko ( CAN ) | Philip Candeloro ( FRA ) |
Női egyesek | Tara Lipinski ( USA ) | Michelle Kwan ( USA ) | Chen Lu ( CHN ) |
Páros korcsolyázás | Oroszország : | Oroszország : | Németország : |
Tánc a jégen | Oroszország : | Oroszország : | Franciaország : |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: mogul | Johnny Mosley ( USA ) | Janne Lachtela ( FINN ) | Sami Mustonen ( FIN ) |
Férfiak: akrobatika | Eric Bergoust ( USA ) | Sebastien Foukra ( FRA ) | Dmitry Daschinsky ( BLR ) |
Nők: Mogul | Tae Satoya ( JPN ) | Tatiana Mittermeier ( Németország ) | Kari Tro ( NOR ) |
Nők: akrobatika | Nicole Stone ( USA ) | Xu Nannan ( CHN ) | Colette Bran ( SUI ) |
Verseny | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Férfiak: 500 méter | Takafumi Nishitani ( JPN ) | Egy Yulong ( CHN ) | Hitoshi Uematsu ( JPN ) |
Férfiak: 1000 méter | Kim Dong-seong ( KOR ) | Li Jiajun ( CHN ) | Eric Bedard ( CAN ) |
Férfiak: 5000 m váltó | Kanada : | Dél-Korea : | Kína : |
Nők: 500 méter | Annie Perrault ( CAN ) | Yang Yang (S) ( CHN ) | Jung Lee Kyung ( KOR ) |
Nők: 1000 méter | Jung Lee Kyung ( KOR ) | Yang Yang (S) ( CHN ) | Won Hye-kyung ( KOR ) |
Nők: 3000 m váltó | Dél-Korea : | Kína : | Kanada : |
Az ezen az olimpián szerzett díjak összesítésében öt éremmel az orosz síző , Larisa Lazutina [4] volt az éllovas , aki a játékokon szereplő összes versenyszámban három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, a második a számban. díjak közül a norvég síelő , Bjorn Daly [5] volt , aki három arany- és egy ezüstdíjat nyert.
Olimpiai Játékok győztesei | ||
---|---|---|
Nyári játékok | ||
Téli Játékok |