Európa-bajnokság ( LEN Europe ) | |
---|---|
Időtöltés | 2003. június 6-15 |
Elhelyezkedés | daru |
Résztvevők száma | 12 |
Legjobb helyek | |
Győztes | Szerbia és Montenegró (3. alkalommal) |
Második helyen | Horvátország |
Harmadik hely | Magyarország |
A bajnokság statisztikái | |
Lejátszott mérkőzések | 44 |
Kapott gólok | 665 ( játékonként 15,11 ) |
Gólszerző(k) | Aleksandar Shapic (24 gól) |
A legjobb játékos | Alekszandr Erysov |
A 26. férfi vízilabda Európa-bajnokságot 2003. június 6. és 15. között rendezték meg Kranjban ( Szlovénia ).
A verseny két körmérkőzéses szakaszban zajlott :
Az első szakasz 2, 6 csapatos csoportból állt. Az első négy csapat jutott a negyeddöntőbe; az 5. helyezést elért csapatok meccset játszottak a 9. helyért; az utolsó helyen végzett csapatok a 11. helyért vívott mérkőzést játszották.
A második szakaszban kisorsolták az olimpiai rájátszás rendszerét. A negyeddöntőben elvesztett csapatok az "5-8. helyért folyó tornán" - a 7. és az 5. helyért - játszottak. Az elődöntőben vesztes csapatok a 3. helyért, míg a győztesek a döntőt vívták .
Mindezek a versenykritériumok szerepelnek az olimpiai rendszerben .
A csapatok a következőképpen kvalifikálják magukat:
Verseny | dátum | Helyek | Csapatok |
---|---|---|---|
Fogadó ország | egy | Szlovénia | |
Európa-bajnokság 2001 | 5 | Szerbia és Montenegró Olaszország Magyarország Horvátország Oroszország | |
Európa-bajnoki selejtező 2003 | 2016 | 6 | Románia Spanyolország Görögország Hollandia Németország Szlovákia |
Egyezmények |
---|
A csoportgyőztesek és csoportjaik második helyezettjei bejutnak a negyeddöntőbe |
A csoportjában ötödik helyet elérő csapat továbbjut a 9. helyért vívott mérkőzésbe. |
A csoportjukban hatodik helyen végzett csapatok továbbjutnak a 11. helyért folyó mérkőzésbe. |
Hely | Csapat | M | NÁL NÉL | P | GZ | háziorvos | +/- | Szemüveg |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
egy | Szerbia és Montenegró | 5 | négy | egy | 46 | harminc | +16 | nyolc |
2 | Magyarország | 5 | négy | egy | 56 | 33 | +23 | nyolc |
3 | Oroszország | 5 | 3 | 2 | 44 | 41 | +3 | 6 |
négy | Szlovákia | 5 | 2 | 3 | 41 | 51 | -tíz | négy |
5 | Románia | 5 | egy | négy | 37 | 48 | -tizenegy | 2 |
6 | Hollandia | 5 | egy | négy | 28 | 49 | -21 | 2 |
június 6. 13:45 |
Szerbia és Montenegró | 11:2 | Románia | |
Negyederedmény: 0-2, 3-0, 5-0, 3-0 |
június 6. 15:00 |
Szlovákia | 11:12 (időpont hozzáadása) | Hollandia | |
Negyederedmény: 2-2, 1-3, 3-1, 3-3 |
június 6. 21:30 |
Magyarország | 13:6 | Oroszország | |
Negyederedmény: 3-3, 5-0, 1-1, 4-2 |
június 7. 15:00 |
Románia | 7:9 | Szlovákia | |
Negyederedmény: 0-2, 4-3, 2-1, 1-3 |
június 7. 16:15 |
Magyarország | 9:7 | Hollandia | |
Negyederedmény: 2-2, 1-3, 2-0, 4-2 |
június 7. 21:30 |
Szerbia és Montenegró | 10:11 (időpont hozzáadása) | Oroszország | |
Negyederedmény: 2-3, 2-1, 2-2, 2-2 |
június 8. 13:45 |
Hollandia | 6:10 | Románia | |
Negyederedmény: 2-3, 2-2, 0-2, 2-3 |
június 8. 15:00 |
Szlovákia | 8:7 | Oroszország | |
Negyederedmény: 2-3, 2-1, 2-3, 2-0 |
június 8. 20:30 |
Magyarország | 6:7 | Szerbia és Montenegró | |
Negyederedmény: 2-1, 3-3, 0-0, 1-2 |
június 9. 15:00 |
Oroszország | 11:6 | Magyarország | |
Negyederedmény: 2-0, 1-1, 3-4, 5-1 |
június 9. 16:15 |
Szerbia és Montenegró | 11:5 | Szlovákia | |
Negyederedmény: 3-2, 3-2, 2-0, 3-1 |
június 9. 19:00 |
Magyarország | 14:5 | Románia | |
Negyederedmény: 4-0, 4-2, 3-3, 3-0 |
június 10. 13:45 |
Románia | 4:9 | Oroszország | |
Negyederedmény: 2-3, 2-2, 0-3, 0-1 |
június 10. 15:00 |
Magyarország | 12:8 | Szlovákia | |
Negyederedmény: 4-2, 4-0, 2-2, 4-4 |
június 10. 16:15 |
Hollandia | 6:7 | Szerbia és Montenegró | |
Negyederedmény: 1-1, 2-0, 1-2, 2-4 |
Hely | Csapat | M | NÁL NÉL | P | GZ | háziorvos | +/- | Szemüveg |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
egy | Horvátország | 5 | négy | egy | 46 | harminc | +16 | nyolc |
2 | Görögország | 5 | négy | egy | 56 | 33 | +23 | nyolc |
3 | Spanyolország | 5 | 3 | 2 | 44 | 41 | +3 | 6 |
négy | Németország | 5 | 2 | 3 | 41 | 51 | -tíz | négy |
5 | Olaszország | 5 | egy | négy | 37 | 48 | -tizenegy | 2 |
6 | Szlovénia | 5 | egy | négy | 28 | 49 | -21 | 2 |
június 6. 16:15 |
Horvátország | 12:11 | Németország | |
Negyederedmény: 2-3, 2-2, 3-2, 5-4 |
június 6. 19:00 |
Olaszország | 7:5 | Görögország | |
Negyederedmény: 1-2, 2-1, 2-1, 2-1 |
június 6. 20:15 |
Szlovénia | 3:7 | Spanyolország | |
Negyederedmény: 0-2, 1-1, 1-2, 1-2 |
június 7. 13:45 |
Németország | 5:4 | Olaszország | |
Negyederedmény: 1-0, 2-1, 0-0, 2-3 |
június 7. 19:00 |
Szlovénia | 4:9 | Horvátország | |
Negyederedmény: 1-1, 1-4, 1-1, 1-3 |
június 7. 20:15 |
Spanyolország | 6:9 | Görögország | |
Negyederedmény: 2-2, 2-2, 2-2, 0-3 |
június 8. 16:15 |
Görögország | 5:4 | Németország | |
Negyederedmény: 2-2, 2-2, 1-0, 0-0 |
június 8. 19:00 |
Horvátország | 3:6 | Spanyolország | |
Negyederedmény: 0-1, 1-2, 2-1, 0-2 |
június 8. 20:15 |
Olaszország | 13:10 (add.time) | Szlovénia | |
Negyederedmény: 4-4, 3-1, 1-2, 1-2 |
június 9. 13:45 |
Spanyolország | 8:10 | Németország | |
Negyederedmény: 2-2, 3-3, 1-2, 2-3 |
június 9. 20:15 |
Szlovénia | 10:11 | Görögország | |
Negyederedmény: 1-4, 5-2, 1-4, 3-1 |
június 9. 21:30 |
Horvátország | 6:3 | Olaszország | |
Negyederedmény: 2-1, 2-1, 0-0, 2-1 |
június 10. 19:00 |
Görögország | 7:8 (idő hozzáadásával) | Horvátország | |
Negyederedmény: 1-2, 2-1, 2-3, 2-1 |
június 10. 20:15 |
Szlovénia | 12:9 | Németország | |
Negyederedmény: 3-1, 3-5, 3-2, 3-1 |
június 10. 21:30 |
Olaszország | 6:7 (idő hozzáadásával) | Spanyolország |
június 12. 17:00 |
Görögország | 8:10 | Oroszország | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 2-1, 1-3, 1-3, 4-3 |
június 12. 18:30 |
Magyarország | 10:2 | Spanyolország | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 2-0, 2-1, 4-1, 2-0 |
június 12. 20:00 |
Szerbia és Montenegró | 9:2 | Németország | Kranj , Szlovénia |
Negyedik eredmény: 3-2, 3-0, 3-0, 0-0 |
június 12. 21:30 |
Horvátország | 10:6 | Szlovákia | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 2-2, 3-1, 2-1, 3-2 |
június 13. 15:00 |
Görögország | 4:6 | Németország | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 0-1, 3-2, 0-3, 1-0 |
június 13. 16:30 |
Spanyolország | 9:10 | Szlovákia | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 1-1, 2-1, 1-2, 2-1 |
június 13. 20:00 |
Oroszország | 7:11 | Szerbia és Montenegró | Kranj , Szlovénia |
Negyedek száma: 1-3, 2-2, 1-2, 3-4 |
június 13. 21:30 |
Magyarország | 9:10 | Horvátország | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 3-2, 3-3, 1-2, 2-3 |
június 13. 12:00 |
Szlovénia | 4:7 | Hollandia | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 0-2, 0-0, 0-2, 4-3 |
június 13. 13:30 |
Olaszország | 7:3 | Románia | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 2-1, 1-0, 3-0, 1-2 |
június 14. 12:00 |
Görögország | 6:7 | Szlovákia | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 0-2, 4-1, 2-2, 0-2 |
június 14. 13:30 |
Németország | 4:5 | Spanyolország | Kranj , Szlovénia |
Negyederedmény: 2-1, 1-1, 0-2, 1-1 |
június 15. 16:00 |
Oroszország | 6:12 | Magyarország | Kranj , Szlovénia Nézők : 800 Bíró: Tulga Margeta |
Negyederedmény: 1-2, 3-4, 2-3, 0-3 | ||||
Erysov - 2 Vuyashinovich - 2 Zakirov - 1 Shomakidze - 1 Shtartan - 1 Yasev - 1 |
célokat | Birosh - 3 Kasha - 2 Kiss - 2 Benedek - 2 Madaras - 2 Vari - 2 Varga - 1 Catonash - 1 |
június 15. 18:00 |
Szerbia és Montenegró | 9:8 (idő hozzáadásával) | Horvátország | Kranj , Szlovénia Nézők : 2000 Játékvezető: Petronilli Kratochvil |
Negyederedmény: 2-3, 1-0, 3-4, 2-1 | ||||
Shapych - 4 Vujashinovich - 2 Chirich - 1 Ikodinovics - 1 Gojkovic - 1 |
célokat | Barac - 2 Hinich - 2 Jogas - 2 Stritof - 2 Frankovich - 1 Smodlyaka - 1 |
Hely | Csapat |
---|---|
Szerbia és Montenegró | |
Horvátország | |
Magyarország | |
négy | Oroszország |
5 | Spanyolország |
6 | Németország |
7 | Szlovákia |
nyolc | Görögország |
9 | Olaszország |
tíz | Románia |
tizenegy | Hollandia |
12 | Szlovénia |
Vízilabda Európa-bajnok 2003 |
---|
Szerbia és Montenegró Harmadik cím |
Arany | Ezüst | Bronz |
Szerbia és Montenegró : | Horvátország : | Magyarország : |
Aleksandar Chirich Filip Filipovics Vlagyimir Gojkovics Zsivko Gotsics Danilo Ikodinovics Viktor Jelenics Predrag Jokic Nikola Kulyacha Slobodan Nikic Aleksandar Shapich Dejan Savic Denis Shefik Vanya Udovichich Vladimir Vuyasinovich Borisz Zlokovics Főnök. Edző : Nenad Manojlovic |
Samir Barac Damir Buric Teo Jogash Elvis Fatovich Nikola Frankovich Hrvoe Herceg Igor Khinich Vekoslav Kobeshchak Daniel Premus Dubravko Shimenc Ratko Shtritof Mile Smodlyaka Franjo Vichan Goran Volarevich Tihomir Vranjesh Ch. Edző : Zoran Roye |
Tibor Benedek Pieter Birosh Raimund Fodor Gergel Katonas Tamás Kashas Csaba Kiss Gergel Kiss Zoltán Kovács Norbert Madaras Tamás Molnár Ádám Steinmetz Barnabás Steinmetz Zoltán Sechi Zsolt Varga Zsolt Vari Attila Ch. Edző : Denesh Kemeny |
Legjobb játékos (MVP): Alekszandr Erysov
Legjobb kapus: Denis Shefik
Gólkirály : Aleksandar Šapic (24 gól)
Vízilabda Európa-bajnokság | ||
---|---|---|
Férfiak | ||
Nők | ||
Férfi (kvalifikációs) | ||
Nők (minősítő) | ||
Európa-bajnokság első osztálya |