Oroszország a 2008-as nyári paralimpián
Oroszországot a 2008-as nyári paralimpiai játékokon 13 sportágban 149 sportoló képviselte: evezés , lovaglás , ülőröplabda , judo , atlétika , asztalitenisz , erőemelés , úszás , íjászat , golyólövés , kerekesszékes tenisz , vívás 7 fő ül . mindegyik) .
Az orosz sportolók összesen 18 arany-, 23 ezüst- és 22 bronzérmet nyertek [1] . Az úszók hozták a legtöbb díjat a nemzeti csapatnak - 26 -ot. Okszana Savchenko és Dmitrij Kokarev háromszoros bajnokok lettek , miután 50, 100 és 200 méteres távon nyertek előfutamokat. Alekszandr Nevolin-Svetov és Konsztantyin Liszenkov egy teljes sorozatot hozott. díjat Pekingből . Egy aranyérmet szerzett úszásban: Igor Plotnikov , Aleksey Fomenkov és Olesya Vladykina . Négy érmet - három ezüstöt és egy bronzot - Anna Efimenko szerzett . A sportolók jól szerepeltek: Alekszej Ashapatov kétszeres bajnok lett a játékokon, Artyom Arefiev pedig arany- és ezüstérmet szerzett. Egy aranyérmet szerzett: Oleg Kretsul judoka , Andrej Lebedinszkij és Valerij Ponomarenko lövészek . Az asztalitenisz tornát Natalia Martyasheva nyerte .
Csapatsportokban az orosz sportolók két érmet nyertek. Az orosz labdarúgó-válogatott a döntőben kikapott az ukrán csapattól, és ezüstérmet szerzett. Ülőröplabda - versenyeken az oroszok bronzérmesek lettek.
Érmek
Érmesek
Érem
|
Sportember
|
Egyfajta sport
|
Fegyelem
|
dátum
|
Arany
|
Dmitrij Kokarev
|
Úszás
|
Férfi 200 méteres gyorsúszás (S2 osztály)
|
szeptember 7
|
Arany
|
Valerij Ponomarenko
|
Lövés
|
Férfi 10 m-es légpisztoly
|
Arany
|
Oleg Kretsul
|
Cselgáncs
|
Férfiak, 90 kg-ig
|
szeptember 9
|
Arany
|
Alekszej Ashapatov
|
Atlétika
|
Férfi súlylökés (osztály - F57/58)
|
Arany
|
Olesya Vladykina
|
Úszás
|
Női 100 méteres mellúszás (SB8 osztály)
|
Arany
|
Dmitrij Kokarev
|
Úszás
|
Férfi 100 m gyorsúszás (S2 osztály)
|
Arany
|
Igor Plotnyikov
|
Úszás
|
Férfi 100 m hát (S6 osztály)
|
Arany
|
Andrej Lebedinszkij
|
Lövés
|
Férfi, 25 m-es pisztoly
|
szeptember 10
|
Arany
|
Okszana Savchenko
|
Úszás
|
Női 200 m vegyes (SM12 osztály)
|
Arany
|
Konsztantyin Lisenkov
|
Úszás
|
Férfi 100 m hát (S8 osztály)
|
Arany
|
Natalia Martyasheva
|
Asztali tenisz
|
Nők (6/7. osztály)
|
szeptember 11
|
Arany
|
Okszana Savchenko
|
Úszás
|
Női 100 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
Szeptember 12-én
|
Arany
|
Alekszej Fomenkov
|
Úszás
|
Férfi 100 méteres mellúszás (SB6 osztály)
|
Arany
|
Alekszej Ashapatov
|
Atlétika
|
Férfi diszkoszvetés (osztály - F57/58)
|
szeptember 13
|
Arany
|
Alekszandr Nevolin-Svetov
|
Úszás
|
Férfi 100 m hát (S12 osztály)
|
Arany
|
Okszana Savchenko
|
Úszás
|
Női 50 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
szeptember 14
|
Arany
|
Dmitrij Kokarev
|
Úszás
|
Férfi 50 m hát (S2 osztály)
|
szeptember 15
|
Arany
|
Artyom Arefjev
|
Atlétika
|
Férfi 800 m (osztály - T36)
|
szeptember 16
|
Ezüst
|
Szergej Malysev
|
Lövés
|
Férfi 10 m-es légpisztoly
|
szeptember 7
|
Ezüst
|
Anna Efimenko
|
Úszás
|
Női 400 méteres gyorsúszás (S13 osztály)
|
szeptember 8
|
Ezüst
|
Konsztantyin Lisenkov
|
Úszás
|
Férfi 100 méteres gyorsúszás (S8 osztály)
|
Ezüst
|
Elena Chistilina
|
Atlétika
|
Női 100 m (osztály - T46)
|
szeptember 10
|
Ezüst
|
Maxim Narozhny
|
Atlétika
|
Férfi súlylökés (osztály - F42)
|
Ezüst
|
Artyom Arefjev
|
Atlétika
|
Férfi 400 m (osztály - T36)
|
Ezüst
|
Olesya Lafina
|
Erőemelés
|
Nők, 48 kg-ig
|
Ezüst
|
Tamara Podpalnaya
|
Erőemelés
|
Nők, 52 kg-ig
|
Ezüst
|
Irina Kazanceva
|
Erőemelés
|
Nők, 56 kg-ig
|
Ezüst
|
Alekszandr Nevolin-Svetov
|
Úszás
|
Férfi 200 m vegyes (SM12 osztály)
|
Ezüst
|
Julia Ovsyannikova
|
Asztali tenisz
|
Nők (6/7. osztály)
|
szeptember 11
|
Ezüst
|
Airat Zakiev
|
Erőemelés
|
Férfiak, 60 kg-ig
|
Ezüst
|
Jevgenyij Gudkov
|
Atlétika
|
Férfi gerelyhajítás (osztály - F42/44)
|
Szeptember 12-én
|
Ezüst
|
Anna Efimenko
|
Úszás
|
Női 100 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
Ezüst
|
Alekszej Labzin
|
Atlétika
|
Férfi 100 m (osztály - T13)
|
szeptember 13
|
Ezüst
|
Anasztázia Diodorova
|
Úszás
|
Női 50 m pillangó (S6 osztály)
|
Ezüst
|
Dmitrij Kokarev
|
Úszás
|
Férfi 50 méteres gyorsúszás (S2 osztály)
|
Ezüst
|
Anna Efimenko
|
Úszás
|
Női 50 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
szeptember 14
|
Ezüst
|
Irina Grazhdanova
|
Úszás
|
Női 50 méteres gyorsúszás (S9 osztály)
|
Ezüst
|
Alekszandr Nevolin-Svetov
|
Úszás
|
Férfi 50 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
Ezüst
|
Vlagyimir Andriuscsenko
|
Atlétika
|
Férfi súlylökés (osztály - F11/12)
|
szeptember 16
|
Ezüst
|
Alekszej Labzin
|
Atlétika
|
Férfi 200 m (osztály - T13)
|
Ezüst
|
Alexey Chesmin Alexander Lekov Andrey Kuvaev Lasha Murvanadze Ivan Potekhin (j) Alexey Tumakov Pavel Borisov Mamuka Dzimistarishvili Stanislav Kolykhalov Andrey Lozhechnikov Georgij Nadzarian Oleg Smirnov
|
Labdarúgás (egyenként 7 fő)
|
Férfiak
|
Bronz
|
Andrej Strokin
|
Úszás
|
Férfi 100 m pillangó (S13 osztály)
|
szeptember 7
|
Bronz
|
Viktória Potapova
|
Cselgáncs
|
Nők, 48 kg-ig
|
Bronz
|
Alesya Stepanyuk
|
Cselgáncs
|
Nők, 52 kg-ig
|
Bronz
|
Madina Kazakova
|
Cselgáncs
|
Nők, 63 kg-ig
|
szeptember 8
|
Bronz
|
Natalja Dalekova
|
Lövés
|
Női 10 m-es pisztoly
|
Bronz
|
Tatyana Savostyanova
|
Cselgáncs
|
Nők, 70 kg-ig
|
szeptember 9
|
Bronz
|
Irina Kalyanova
|
Cselgáncs
|
Nők, 70 kg-tól
|
Bronz
|
Margarita Koptilova
|
Atlétika
|
Női 100 m (osztály - T38)
|
Bronz
|
Elena Pautova
|
Atlétika
|
Női 800 m (osztály - T12/13)
|
Bronz
|
Valerij Ponomarenko
|
Lövés
|
Férfi, 25 m-es pisztoly
|
szeptember 10
|
Bronz
|
Denis Dorogaev
|
Úszás
|
Férfi 100 méteres mellúszás (SB9 osztály)
|
Bronz
|
Margarita Koptilova
|
Atlétika
|
Női 200 m (osztály - T38)
|
Szeptember 12-én
|
Bronz
|
Valerij Ponomarenko
|
Lövés
|
Férfiak, 50 m-es pisztoly
|
Bronz
|
Alekszandr Nevolin-Svetov
|
Úszás
|
Férfi 100 méteres gyorsúszás (S12 osztály)
|
Bronz
|
Elena Pautova
|
Atlétika
|
Női 1500 m (osztály - T12/13)
|
szeptember 14
|
Bronz
|
Anna Efimenko
|
Úszás
|
Női 100 m hát (S13 osztály)
|
Bronz
|
Alekszandr Csekurov
|
Úszás
|
Férfi 50 méteres gyorsúszás (S11 osztály)
|
Bronz
|
Konsztantyin Lisenkov
|
Úszás
|
Férfi 50 méteres gyorsúszás (S8 osztály)
|
Bronz
|
Alekszandr Bajcsik Tanatkan Bukin Dmitrij Gordienko Jevgenyij Kuzovnyikov Andrej Lavrinovics Viktor Milenin Szergej Pozdejev Alekszandr Szavicsov Maxim Timcsenko Szergej Uporov Alekszej Volkov Szergej Jakunin
|
Röplabda ülés
|
Férfiak
|
szeptember 15
|
Bronz
|
Andrej Strokin
|
Úszás
|
Férfi 50 méteres gyorsúszás (S13 osztály)
|
Bronz
|
Pavel Haragezov
|
Atlétika
|
Férfi 800 m (osztály - T36)
|
szeptember 16
|
Bronz
|
Ildar Pomykalov
|
Atlétika
|
Férfi maraton (T12 osztály)
|
szeptember 17
|
|
Érmek sportág szerint
Érmek sportágonként
|
Egyfajta sport
|
01!
|
02!
|
03!
|
Teljes
|
Röplabda ülés |
0 |
0 |
egy |
egy
|
Cselgáncs |
egy |
0 |
5 |
6
|
Atlétika |
3 |
7 |
6 |
16
|
Asztali tenisz |
egy |
egy |
0 |
2
|
Erőemelés |
0 |
négy |
0 |
négy
|
Úszás |
tizenegy |
9 |
7 |
27
|
Lövés |
2 |
egy |
3 |
6
|
Labdarúgás (egyenként 7 fő) |
0 |
egy |
0 |
egy
|
Teljes |
tizennyolc |
23 |
22 |
63
|
|
Versenyeredmények
Evezés
Sportolók - 5.
Lovaglás
Sportolók - 1.
Röplabda ülés
Sportolók - 12.
Judo
Sportolók - 11.
Atlétika
Sportolók - 43.
Asztalitenisz
Sportolók - 9.
Erőemelés
Sportolók - 9.
Úszás
Sportolók - 34.
Lövés
Sportolók - 6.
Íjászat
Sportolók - 1.
Kerekesszékes tenisz
Sportolók - 1.
Ülő kerítés
Sportolók - 5.
Labdarúgás (7 fő egyenként)
Sportolók - 12.
Lásd még
Jegyzetek
- ↑ XIII. nyári paralimpiai játékok Pekingben (Kína) (elérhetetlen link) . Letöltve: 2015. augusztus 14. Az eredetiből archiválva : 2014. március 8.. (határozatlan)
Linkek