Svájci férfi curling-bajnokság, 2020 | |
---|---|
SM Elite Männer / CS hommes elite 2019/20 | |
Város | Tun |
dátum | 2020. február 9-15 _ |
Győztes | Yannick Schwaller (1 cím) |
Curling klub | Bern Zähringer SECURITAS Direct ( Bern ) |
Negyedik | Yannick Schwaller |
Harmadik | Michael Brunner |
Második | Romano Mayer |
Az első | Marcel Keufeler |
Edző |
Bernhard Wertemann , Pius Matter |
Döntős | Genève ( Genf ) ( Peter de Cruz ) |
3. hely | Lausanne Olympique 1 ( Lausanne ) (Jan Klossner) |
20192021 |
A 2020 -as svájci férfi curlingbajnokságot 2020. február 9. és 15. között rendeztékmeg Thunban . [1] [2]
A bajnokságban 8 csapat vett részt. A győztes helyet kapott a 2021 -es világbajnokság svájci válogatóján .
A bajnokság győztese a Bern Zähringer SECURITAS Direct csapata lett ( kihagyva Yannick Schwallert , aki először lett férfi svájci bajnok), amely a döntőben a Genève csapatát ( Peter de Cruz kihagyása ) győzte le. Bronzérmet szerzett a Lausanne Olympique 1 csapata (kihagyja Jan Klossnert). [3]
A 2020-as svájci női curlingbajnokságot ugyanabban az időben és ugyanott rendezték meg .
Az első, csoportkörben a csapatok egy körben, körmérkőzéses rendszerben játszanak egymás között . Az első négy csapat továbbjut a második szakaszba, a rájátszásba , ahol egyetlen körmérkőzéses rendszerben játszanak . A két legjobb csapat a döntőben találkozik, a másik kettő a bronzmérkőzésen játszik.
Csapat (város) | Negyedik | Harmadik | Második | Az első | Tartalék | Edző |
---|---|---|---|---|---|---|
Adelboden ( Adelboden ) | Mark Pfister | Tim Jungen | Bjorn Jungen | Simon Gempeler | Enrico Pfister | |
Bern Zähringer SECURITAS Direct ( Bern ) | Yannick Schwaller | Michael Brunner | Romano Mayer | Marcel Keufeler | Bernhard Wertemann , Pius Matter | |
Geneve ( Genf ) | Schwartz Benoit | Sven Michel | Peter de Cruz | Valentine Tanner | ||
Glarus Belvédère Asset Management ( Glarus ) | Philipp Hosli | Marco Hefty | Justin Hausherr | Jannis Spiess | Marco Hosli | Rolf Hosli |
Lausanne Olympique 1 ( Lausanne ) | Anthony Petoud | Jan Klossner | Pablo Lasha | Theo Kurz | Kevin Froidevaux | |
Utca. Gallen ( St. Gallen ) | Andrin Schnider | Nicola Stoll | Patrick Schneider | Fábián Schmid | Olivér Widmer | Hartmann Péter |
Zug Cablex ( Zug ) | Jan Hess | Simon Gloor | Simon Hoehn | Reto Schönenberger | Yves Hess | Linda Moore |
Zug SSO ( Zug ) | Lucien Lottenbach | Rainer Kobler | Patrick Abacherli | Tom Winkelhausen | Maximilian Winz | Daniel Stocker |
( a kihagyások félkövérrel vannak szedve; forrás: [1] )
Csapat (kihagyás) | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | NÁL NÉL | P | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
egy | Adelboden (Mark Pfister) | * | 5:11 | 4:8 | 9:5 | 5:7 | 7:3 | 1:12 | 9:5 | 3 | négy | 6 |
2 | Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | 11:5 | * | 7:8 | 10:6 | 8:3 | 9:10 | 8:3 | 7:5 | 5 | 2 | 2 |
3 | Genève (Peter de Cruz) | 8:4 | 8:7 | * | 10:8 | 7:2 | 8:4 | 9:7 | 8:7 | 7 | 0 | egy |
négy | Glarus Belvedere (Philipp Hosli) | 5:9 | 6:10 | 8:10 | * | 10:4 | 6:9 | 7:8 | 4:9 | egy | 6 | nyolc |
5 | Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | 7:5 | 3:8 | 2:7 | 4:10 | * | 6:5 | 10:1 | 3:7 | 3 | négy | négy |
6 | Utca. Gallen (Andrin Schnider) | 3:7 | 10:9 | 4:8 | 9:6 | 5:6 | * | 5:7 | 7:10 | 2 | 5 | 7 |
7 | Zug Cablex (Jan Hess) | 12:1 | 3:8 | 7:9 | 8:7 | 1:10 | 7:5 | * | 3:8 | 3 | négy | 5 |
nyolc | Zug SSO (Lucien Lottenbach) | 5:9 | 5:7 | 7:8 | 9:4 | 7:3 | 10:7 | 8:3 | * | négy | 3 | 3 |
Csapat (kihagyás) | egy | 2 | 3 | négy | NÁL NÉL | P | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
egy | Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | * | 5:6 | 8:3 | 5:2 | 2 | egy | 2 |
2 | Genève (Peter de Cruz) | 6:5 | * | 8:3 | 6:9 | 2 | egy | egy |
3 | Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | 3:8 | 3:8 | * | 6:5 | egy | 2 | 3 |
négy | Zug SSO (Lucien Lottenbach) | 2:5 | 9:6 | 5:6 | * | egy | 2 | négy |
1. foglalkozás február 13. 18:00
C webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Genève (Peter de Cruz) | 0 | egy | 0 | 0 | egy | 0 | 2 | egy | 0 | egy | 6 |
D webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | tizenegy | Teljes |
Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | 0 | egy | 0 | egy | 0 | egy | 0 | egy | egy | 0 | egy | 6 |
Zug SSO (Lucien Lottenbach) | egy | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 5 |
2. foglalkozás február 14. 12:00
A webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | egy | 0 | egy | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | x | x | 3 |
Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | egy | egy | x | x | nyolc |
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Zug SSO (Lucien Lottenbach) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | négy | 9 |
Genève (Peter de Cruz) | 2 | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | 6 |
3. foglalkozás február 14. 18:00
C webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Genève (Peter de Cruz) | 0 | 0 | 3 | 0 | egy | 0 | 2 | 2 | x | x | nyolc |
Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | egy | 0 | 0 | egy | 0 | egy | 0 | 0 | x | x | 3 |
D webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Zug SSO (Lucien Lottenbach) | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | x | 2 |
Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | 0 | 2 | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | 2 | x | 5 |
Mérkőzés a 3. helyért. február 15., 8:30
C webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 2 | nyolc |
Zug SSO (Lucien Lottenbach) | egy | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 |
A végső. február 15., 13:00
B webhely | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Genève (Peter de Cruz) | 0 | egy | 0 | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | egy | 0 | 3 |
Bern Zahringer (Yannik Schwaller) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | egy | egy | 0 | egy | 5 |
Hely | Csapat (kihagyás) | És | NÁL NÉL | P |
---|---|---|---|---|
Bern Zähringer SECURITAS Direct ( Yannick Schwaller ) | tizenegy | nyolc | 3 | |
Genève ( Peter de Cruz ) | tizenegy | 9 | 2 | |
Lausanne Olympique 1 (Jan Klossner) | tizenegy | 5 | 6 | |
négy | Zug SSO (Lucien Lottenbach) | tizenegy | 5 | 6 |
5 | Zug Cablex ( Jan Hess ) | 7 | 3 | négy |
6 | Adelboden ( Mark Pfister ) | 7 | 3 | négy |
7 | Utca. Gallen (Andrin Schnider) | 7 | 2 | 5 |
nyolc | Glarus Belvedere Asset Management (Philipp Hösli) | 7 | egy | 6 |