Szovjetunió labdarúgó-bajnokság 1966 ("B osztály", Ukrán SSR)
Az 1966 -os Szovjetunió bajnokságot az ukrán SSR "B" osztályának zónáiban két szakaszban rendezték:
- az első szakaszban a rájátszás résztvevőinek párjait két zónában osztották el;
- a második szakaszban a klubok a tabellán a végső helyért küzdöttek.
Zónaszínpad
1 zóna
M |
Csapat |
egy |
2 |
3 |
négy |
5 |
6 |
7 |
nyolc |
9 |
tíz |
tizenegy |
12 |
13 |
tizennégy |
tizenöt |
16 |
17 |
tizennyolc |
19 |
húsz |
És |
NÁL NÉL |
H |
P |
G |
O
|
egy |
Dinamo Hmelnyickij |
|
4:0 |
2:0 |
2:1 |
1:0 |
2:0 |
1:0 |
1:0 |
1:0 |
2:1 |
0:0 |
1:1 |
4:0 |
0:1 |
1:0 |
2:0 |
4:2 |
4:1 |
3:0 |
4:0 |
38 |
24 |
6 |
nyolc |
62-26 |
54
|
2 |
"Desna" Csernyihiv |
5:4 |
|
1:1 |
3:0 |
2:0 |
0:1 |
1:0 |
4:0 |
0:1 |
1:0 |
0:0 |
0:0 |
1:2 |
3:1 |
2:0 |
3:1 |
3:2 |
1:1 |
3:1 |
6:0 |
38 |
19 |
tizenegy |
nyolc |
56-36 |
49
|
3 |
SKChF Szevasztopol |
1:0 |
2:0 |
|
0:0 |
1:0 |
5:0 |
3:1 |
0:0 |
3:0 |
0:1 |
3:0 |
2:0 |
1:1 |
1:1 |
2:0 |
1:1 |
3:2 |
1:0 |
1:0 |
3:2 |
38 |
tizennyolc |
12 |
nyolc |
57-34 |
48
|
négy |
Lokomotiv Donyeck |
1:0 |
4:0 |
2:1 |
|
1:3 |
0:1 |
1:0 |
0:1 |
1:1 |
3:1 |
0:0 |
2:0 |
1:0 |
3:0 |
1:0 |
4:0 |
3:1 |
5:2 |
1:0 |
3:1 |
38 |
19 |
9 |
tíz |
52-33 |
47
|
5 |
Kolos Poltava |
0:0 |
1:0 |
3:2 |
0:0 |
|
0:1 |
0:1 |
1:0 |
3:0 |
0:1 |
1:1 |
1:1 |
1:1 |
5:1 |
0:1 |
1:1 |
0:0 |
3:1 |
4:1 |
5:0 |
38 |
tizennégy |
tizennégy |
tíz |
50-32 |
42
|
6 |
Sahtar Kadievka |
4:1 |
0:1 |
2:2 |
0:1 |
1:0 |
|
0:0 |
1:1 |
3:2 |
1:0 |
1:1 |
0:1 |
1:1 |
0:0 |
3:1 |
1:0 |
3:0 |
3:1 |
2:0 |
1:0 |
38 |
16 |
tíz |
12 |
43-41 |
42
|
7 |
"Kryvbas" Krivoy Rog |
1:0 |
1:1 |
1:0 |
3:0 |
0:0 |
2:0 |
|
1:0 |
2:0 |
3:1 |
1:0 |
2:0 |
1:2 |
3:0 |
0:2 |
3:3 |
4:0 |
3:1 |
1:1 |
0:1 |
38 |
16 |
9 |
13 |
39-28 |
41
|
nyolc |
Shakhtar Alexandria |
0:0 |
0:0 |
0:0 |
0:0 |
3:0 |
1:0 |
0:0 |
|
0:2 |
0:0 |
0:0 |
3:2 |
1:1 |
5:2 |
2:1 |
0:2 |
2:0 |
0:0 |
2:0 |
0:0 |
38 |
12 |
17 |
9 |
30-25 |
41
|
9 |
Avangard Kramatorsk |
3:1 |
1:3 |
1:2 |
4:2 |
2:3 |
2:2 |
1:0 |
0:0 |
|
0:2 |
2:1 |
0:0 |
3:1 |
3:0 |
1:0 |
1:2 |
1:1 |
3:1 |
1:0 |
3:0 |
38 |
16 |
nyolc |
tizennégy |
49-49 |
40
|
tíz |
Poliszja Zsitomir |
2:1 |
1:1 |
1:1 |
1:1 |
0:0 |
0:0 |
2:0 |
0:0 |
0:2 |
|
0:1 |
1:0 |
2:0 |
2:0 |
1:0 |
1:0 |
0:0 |
3:0 |
0:0 |
4:0 |
38 |
tizennégy |
tizenegy |
13 |
33-27 |
39
|
tizenegy |
"Kolgospnik" Rivne |
0:2 |
0:2 |
0:0 |
1:0 |
1:1 |
3:0 |
1:0 |
0:1 |
1:1 |
1:0 |
|
2:0 |
1:1 |
0:1 |
1:0 |
2:1 |
0:0 |
1:0 |
1:0 |
1:1 |
38 |
tizenegy |
17 |
tíz |
27-30 |
39
|
12 |
Volyn Luck |
0:1 |
0:1 |
1:3 |
0:1 |
3:2 |
1:2 |
0:1 |
1:1 |
2:1 |
2:0 |
2:1 |
|
0:0 |
0:0 |
2:1 |
3:0 |
5:1 |
3:1 |
0:0 |
3:2 |
38 |
tizennégy |
tíz |
tizennégy |
39-38 |
38
|
13 |
"Trubnik" Nikopol |
0:1 |
1:1 |
1:2 |
2:1 |
1:1 |
0:3 |
1:0 |
1:3 |
0:1 |
0:0 |
0:0 |
2:0 |
|
1:1 |
1:0 |
5:3 |
1:0 |
0:0 |
4:0 |
2:1 |
38 |
tizenegy |
tizenöt |
12 |
39-44 |
37
|
tizennégy |
"Dunaets" Izmael |
0:0 |
0:1 |
4:2 |
1:0 |
1:2 |
2:0 |
3:1 |
1:2 |
4:0 |
2:1 |
1:1 |
0:1 |
1:0 |
|
1:0 |
3:0 |
5:0 |
1:1 |
2:2 |
2:0 |
38 |
13 |
tíz |
tizenöt |
42-48 |
36
|
tizenöt |
Avangard Makeevka |
0:1 |
4:2 |
1:2 |
1:1 |
0:2 |
2:1 |
2:1 |
2:1 |
2:1 |
1:0 |
2:0 |
1:0 |
1:2 |
4:0 |
|
3:1 |
3:0 |
2:1 |
2:0 |
3:0 |
38 |
17 |
egy |
húsz |
48-44 |
35
|
16 |
"Olajember" Drohobych |
1:1 |
0:1 |
0:0 |
0:0 |
0:3 |
0:0 |
0:0 |
0:1 |
5:2 |
1:0 |
1:1 |
0:1 |
2:0 |
1:0 |
2:1 |
|
1:0 |
4:0 |
6:0 |
0:1 |
38 |
12 |
tíz |
16 |
42-49 |
34
|
17 |
Spartak Melitopol |
0:2 |
0:1 |
2:1 |
0:1 |
0:0 |
3:1 |
0:1 |
0:0 |
1:1 |
0:2 |
0:0 |
1:1 |
0:0 |
2:0 |
2:0 |
-:+ |
|
3:0 |
3:0 |
2:0 |
38 |
9 |
tíz |
19 |
39-54 |
28
|
tizennyolc |
"Kommunarets" Kommunarsk |
0:2 |
1:1 |
1:1 |
1:1 |
1:1 |
2:0 |
0:1 |
1:0 |
0:1 |
1:1 |
5:1 |
1:2 |
3:2 |
0:0 |
3:1 |
3:0 |
2:1 |
|
1:1 |
5:3 |
38 |
nyolc |
12 |
tizennyolc |
42-62 |
28
|
19 |
Avtomobilist Odessza |
1:4 |
1:1 |
2:1 |
2:4 |
1:1 |
2:2 |
0:0 |
1:0 |
0:1 |
0:1 |
0:0 |
0:1 |
1:1 |
1:0 |
0:2 |
1:1 |
2:5 |
0:0 |
|
2:1 |
38 |
négy |
13 |
21 |
23-65 |
21
|
húsz |
"Start" Dzerzhinsk |
0:2 |
0:0 |
0:3 |
0:2 |
0:2 |
1:2 |
0:0 |
0:0 |
0:0 |
2:0 |
0:2 |
0:0 |
1:1 |
0:0 |
3:2 |
0:2 |
1:5 |
2:0 |
2:0 |
|
38 |
6 |
9 |
23 |
25-72 |
21
|
2. zóna
M |
Csapat |
egy |
2 |
3 |
négy |
5 |
6 |
7 |
nyolc |
9 |
tíz |
tizenegy |
12 |
13 |
tizennégy |
tizenöt |
16 |
17 |
tizennyolc |
19 |
húsz |
És |
NÁL NÉL |
H |
P |
G |
O
|
egy |
Avangard Zhovti Vody |
|
0:1 |
2:0 |
1:0 |
1:0 |
1:0 |
0:0 |
4:4 |
0:0 |
1:0 |
3:0 |
2:1 |
3:1 |
2:0 |
1:0 |
5:0 |
4:0 |
1:0 |
4:1 |
1:0 |
38 |
23 |
9 |
6 |
61-24 |
55
|
2 |
Lokomotiv Herson |
2:1 |
|
0:1 |
2:1 |
2:0 |
1:1 |
2:1 |
0:0 |
3:0 |
4:2 |
1:1 |
2:0 |
1:0 |
1:0 |
2:0 |
3:2 |
2:2 |
3:1 |
2:0 |
2:0 |
38 |
húsz |
tíz |
nyolc |
55-30 |
ötven
|
3 |
Dnyepr Kremencsuk |
0:0 |
1:0 |
|
1:1 |
0:0 |
2:1 |
2:0 |
1:1 |
0:0 |
3:1 |
0:0 |
1:1 |
1:0 |
1:1 |
1:0 |
2:0 |
2:0 |
2:0 |
3:0 |
2:0 |
38 |
19 |
12 |
7 |
44-26 |
ötven
|
négy |
Ivano-Frankivszk Szpartak |
1:0 |
0:0 |
1:0 |
|
1:1 |
0:0 |
2:1 |
1:2 |
1:0 |
2:1 |
1:0 |
2:1 |
1:1 |
4:2 |
1:1 |
2:3 |
3:0 |
2:0 |
1:0 |
1:0 |
38 |
tizennégy |
16 |
nyolc |
40-29 |
44
|
5 |
"Sirály" Szevasztopol |
2:1 |
0:1 |
2:1 |
0:0 |
|
0:1 |
0:0 |
2:0 |
3:0 |
4:0 |
1:0 |
0:0 |
2:1 |
0:0 |
2:1 |
2:0 |
1:0 |
0:0 |
0:0 |
1:0 |
38 |
tizenöt |
tizennégy |
9 |
40-29 |
44
|
6 |
Himik Szeverodonyeck |
0:2 |
1:1 |
0:0 |
1:1 |
3:0 |
|
1:1 |
1:0 |
0:0 |
2:1 |
3:1 |
2:1 |
0:1 |
3:0 |
1:2 |
5:2 |
5:0 |
3:2 |
2:0 |
5:1 |
38 |
16 |
tizenegy |
tizenegy |
55-34 |
43
|
7 |
Shakhtar Gorlovka |
0:0 |
0:0 |
0:3 |
2:0 |
0:0 |
1:0 |
|
1:0 |
1:0 |
0:0 |
0:1 |
6:1 |
0:0 |
2:2 |
4:0 |
3:1 |
0:0 |
1:1 |
4:1 |
4:0 |
38 |
tizenöt |
13 |
tíz |
44-27 |
43
|
nyolc |
"Torpedó" Kharkiv |
0:1 |
1:2 |
0:2 |
0:0 |
0:0 |
0:3 |
2:0 |
|
1:1 |
4:2 |
1:0 |
1:1 |
1:0 |
1:1 |
1:0 |
1:0 |
4:0 |
2:0 |
3:0 |
1:0 |
38 |
tizennégy |
13 |
tizenegy |
39-32 |
41
|
9 |
Spartak Sumy |
0:1 |
1:0 |
0:1 |
0:2 |
2:0 |
1:1 |
2:1 |
2:0 |
|
1:1 |
1:0 |
0:0 |
1:1 |
1:0 |
0:0 |
4:0 |
4:0 |
1:1 |
1:1 |
2:0 |
38 |
tizenegy |
17 |
tíz |
31-28 |
39
|
tíz |
"Bukovyna" Chernivtsi |
0:3 |
2:2 |
0:1 |
2:2 |
0:0 |
1:1 |
1:1 |
1:0 |
3:0 |
|
1:1 |
0:0 |
3:1 |
2:1 |
3:0 |
2:0 |
1:0 |
1:1 |
3:3 |
1:1 |
38 |
12 |
tizennégy |
12 |
45-48 |
38
|
tizenegy |
Avangard Kerch |
0:0 |
2:1 |
1:1 |
0:0 |
2:2 |
1:2 |
0:1 |
1:1 |
1:1 |
1:0 |
|
3:0 |
3:1 |
0:2 |
0:0 |
2:1 |
2:1 |
2:0 |
2:0 |
2:1 |
38 |
13 |
tizenegy |
tizennégy |
41-42 |
37
|
12 |
"Kolgospnik" Cserkaszi |
1:0 |
1:0 |
2:0 |
0:0 |
2:0 |
2:0 |
0:1 |
1:0 |
1:1 |
0:1 |
1:2 |
|
0:0 |
2:1 |
1:1 |
0:0 |
1:0 |
0:1 |
1:0 |
1:0 |
38 |
tizenegy |
tizennégy |
13 |
24-31 |
36
|
13 |
"Dneprovets" Dneprodzerzhinsk |
0:1 |
1:0 |
1:1 |
2:0 |
3:1 |
0:3 |
0:1 |
1:0 |
2:3 |
1:1 |
2:1 |
0:1 |
|
1:1 |
2:0 |
4:1 |
3:0 |
2:0 |
1:2 |
0:1 |
38 |
12 |
9 |
17 |
38-41 |
33
|
tizennégy |
Avangard Ternopil |
2:2 |
1:1 |
3:1 |
0:3 |
2:0 |
0:0 |
2:0 |
0:1 |
0:0 |
0:1 |
2:3 |
0:0 |
0:0 |
|
2:0 |
2:0 |
2:0 |
2:0 |
4:1 |
1:0 |
38 |
tíz |
12 |
16 |
40-44 |
32
|
tizenöt |
"Torpedó" Berdyansk |
1:1 |
2:1 |
0:1 |
0:0 |
2:2 |
1:0 |
1:0 |
0:1 |
0:0 |
0:2 |
2:1 |
1:0 |
1:2 |
0:0 |
|
1:0 |
2:1 |
3:1 |
2:0 |
0:0 |
38 |
tizenegy |
tíz |
17 |
25-39 |
32
|
16 |
"Azovets" Zsdanov |
3:4 |
3:0 |
2:1 |
1:1 |
2:2 |
0:4 |
0:1 |
1:1 |
1:0 |
0:1 |
2:1 |
2:0 |
2:0 |
2:0 |
0:1 |
|
1:1 |
3:3 |
1:1 |
1:1 |
38 |
tizenegy |
9 |
tizennyolc |
43-63 |
31
|
17 |
"Verhovyna" Ungvár |
2:1 |
1:1 |
3:0 |
2:1 |
1:2 |
5:0 |
2:0 |
0:0 |
1:0 |
6:2 |
0:1 |
0:0 |
1:0 |
2:1 |
1:0 |
0:2 |
|
1:2 |
2:1 |
2:1 |
38 |
12 |
7 |
19 |
38-58 |
31
|
tizennyolc |
Shakhtar Torez |
1:1 |
0:2 |
2:2 |
0:0 |
0:2 |
0:0 |
0:3 |
0:0 |
0:1 |
0:0 |
4:2 |
0:0 |
1:1 |
2:1 |
2:0 |
2:3 |
3:1 |
|
0:0 |
2:1 |
38 |
7 |
tizenöt |
16 |
34-52 |
29
|
19 |
Shakhtar Jenakiyevo |
1:2 |
0:2 |
1:2 |
1:0 |
0:4 |
1:0 |
0:3 |
0:2 |
0:0 |
0:2 |
1:0 |
0:0 |
2:0 |
3:2 |
1:0 |
0:0 |
3:0 |
3:2 |
|
1:0 |
38 |
tíz |
nyolc |
húsz |
29-58 |
28
|
húsz |
Shakhtar Red Luch |
0:4 |
0:5 |
0:1 |
1:1 |
0:2 |
1:0 |
0:0 |
2:2 |
0:0 |
1:0 |
1:1 |
1:0 |
0:2 |
2:0 |
1:0 |
0:1 |
0:0 |
0:0 |
1:0 |
|
38 |
7 |
tíz |
21 |
18-49 |
24
|
Rájátszás
Mérkőzés az 1. helyért
Linkek
Az Ukrán SSR labdarúgó-bajnoksága |
---|
Bajnokságok | Bajnokság a városok csapatai között |
|
---|
A "Dinamo" társaság bajnoksága |
|
---|
Bajnokság a klubcsapatok között |
|
---|
|
---|
KFK versenyek | |
---|
Mester csapatverseny _
| "B" osztály, Ukrán SSR |
|
---|
"A" osztály, második csoport |
|
---|
a Szovjetunió második ligája |
|
---|
a Szovjetunió második legalacsonyabb bajnoksága |
|
---|
|
---|
1970-ben az Ukrán SSR labdarúgó-bajnokságát a Szovjetunió bajnokságának két osztályában rendezték meg egyszerre: „A” osztály, második csoport és „B” osztály, az ukrán SSR. |