XXXVIII Szovjetunió röplabda-bajnokság | |
---|---|
Időtöltés | 1976. január - november |
Résztvevők száma | 12 (I csoport) |
Végső elrendezés | |
Bajnok | CSZKA |
Ezüstérmes | "Autós |
Harmadik hely | "Csillag" |
A bajnokság statisztikái | |
Lejátszott mérkőzések | 132 |
19751977 |
A XXXVIII . Szovjetunió röplabdabajnokságot a DSO és a szakosztályok klubcsapatai között ("A" osztály) rendezték meg 1976 januárja és novembere között .
Az I. csoport versenyein 4 szakszervezeti köztársaság csapatai vettek részt : RSFSR ( CSZKA , Avtomobilist Leningrád , Burevesztnyik Moszkva , SKA Rostov-on-Don , Dinamo Moszkva ); Ukrán SSR ( ChGS Odesa , Lokomotiv Kijev , Zvezda Voroshilovgrad , Lokomotiv Kharkiv , Avtomobilist Dnyipropetrovszk ); LatSSR ( Riga "rádiótechnikus" ); KazSSR ( "Burevestnik" Alma-Ata ).
A csapatok túrarendszer szerint kétfordulós tornát rendeztek.
Zsinórban a 7. győzelmet aratva a CSZKA új rekordot állított fel a szövetséges bajnokságban , megdöntve saját korábbi teljesítményét (zsinórban 6 győzelem 1958-1966-ban). A Zvezda ( Vorosilovgrad ) másodszor szerzett érmet.
egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | tizenegy | 12 | És | NÁL NÉL | P | S/P | O | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. CSZKA Moszkva | 2:3 3:1 | 3:0 1:3 | 3:1 3:1 | 3:1 3:0 | 3:0 3:0 | 3:1 3:0 | 3:0 3:1 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 3:0 3:0 | 3:1 3:0 | 22 | húsz | 2 | 63:13 | 42 | |
2. Avtomobilist Leningrád | 3:2 1:3 | 2:3 3:0 | 3:0 1:3 | 3:1 3:0 | 3:0 3:1 | 3:1 3:1 | 3:1 3:1 | 2:3 3:1 | 3:0 3:2 | 3:0 3:2 | 3:1 3:0 | 22 | tizennyolc | négy | 60:26 | 40 | |
3. "Csillag" Voroshilovgrad | 0:3 3:1 | 3:2 0:3 | 3:0 3:2 | 3:2 1:3 | 1:3 2:3 | 3:1 3:1 | 0:3 3:0 | 3:2 3:0 | 3:2 3:0 | 3:1 3:0 | 1:3 3:1 | 22 | tizenöt | 7 | 50:36 | 37 | |
4. „Radiotechnikus” Riga | 1:3 1:3 | 0:3 3:1 | 0:3 2:3 | 3:0 2:3 | 3:1 3:1 | 3:1 3:1 | 3:1 3:0 | 3:1 3:1 | 3:0 3:0 | 3:1 3:0 | 3:2 1:3 | 22 | tizenöt | 7 | 52:32 | 37 | |
5. MVTU Moszkva | 1:3 0:3 | 1:3 0:3 | 2:3 3:1 | 0:3 3:2 | 3:1 2:3 | 3:2 3:0 | 3:0 3:0 | 3:2 3:0 | 3:0 3:0 | 3:1 3:2 | 0:3 3:2 | 22 | tizennégy | nyolc | 48:37 | 36 | |
6. "Útépítő" Alma-Ata | 0:3 0:3 | 0:3 1:3 | 3:1 3:2 | 1:3 1:3 | 1:3 3:2 | 2:3 3:2 | 2:3 3:0 | 1:3 3:1 | 3:1 0:3 | 3:0 0:3 | 3:0 3:1 | 22 | tíz | 12 | 39:46 | 32 | |
7. Lokomotiv Kharkiv | 1:3 0:3 | 1:3 1:3 | 1:3 1:3 | 1:3 1:3 | 2:3 0:3 | 3:2 2:3 | 3:1 1:3 | 3:2 3:2 | 3:2 2:3 | 3:1 3:2 | 3:0 3:1 | 22 | 9 | 13 | 41:52 | 31 | |
8. Lokomotiv Kijev | 0:3 1:3 | 1:3 1:3 | 3:0 0:3 | 1:3 0:3 | 0:3 0:3 | 3:2 0:3 | 1:3 3:1 | 0:3 3:2 | 3:2 2:3 | 3:0 1:3 | 3:2 3:1 | 22 | nyolc | tizennégy | 32:52 | harminc | |
9. SKA Rostov-on-Don | 0:3 0:3 | 3:2 1:3 | 2:3 0:3 | 1:3 1:3 | 2:3 0:3 | 3:1 1:3 | 2:3 2:3 | 3:0 2:3 | 3:1 3:2 | 3:2 1:3 | 3:0 0:3 | 22 | 7 | tizenöt | 36:53 | 29 | |
10. Dinamo Moszkva | 0:3 0:3 | 0:3 2:3 | 2:3 0:3 | 0:3 0:3 | 0:3 0:3 | 1:3 3:0 | 2:3 3:2 | 2:3 3:2 | 1:3 2:3 | 3:2 3:1 | 3:2 3:2 | 22 | 7 | tizenöt | 33:56 | 29 | |
11. ChGS Odessza | 0:3 0:3 | 0:3 2:3 | 1:3 0:3 | 1:3 0:3 | 1:3 2:3 | 0:3 3:0 | 1:3 2:3 | 0:3 3:1 | 2:3 3:1 | 2:3 1:3 | 3:2 3:0 | 22 | 5 | 17 | 30:55 | 27 | |
12. Avtomobilist Dnyipropetrovszk | 1:3 0:3 | 1:3 0:3 | 3:1 1:3 | 2:3 3:1 | 3:0 2:3 | 0:3 1:3 | 0:3 1:3 | 2:3 1:3 | 0:3 3:0 | 2:3 2:3 | 2:3 0:3 | 22 | négy | tizennyolc | 30:56 | 26 |
1. Motor Minszk
2. Avtomobilist Groznij
3. Dinamo Leningrád
4. Dynamo Taskent
5. Kuroaparatura Vilnius
6. Avtomobilist Kuibyshev
7. Kalev Tallinn
8. Hidrotechnikus Chisinau
9. Team Baku
10. Burevestnik Tbilisi
11. DSK Van SKze 11. DSK
F.
Az Avtomobilist ( Dnyipropetrovszk ) kilép az I. csoportból. A 13 csapatosra bővült tornán helyét a II. csoport torna győztese „Motor” ( Minszk ), valamint a „Spartak” ( Petropavlovszk-Kamcsatszkij ) veszi át.
CSZKA ( Moszkva ): Viktor Borscs , V. Volosko, Leonyid Zaiko , Vlagyimir Kondra , Viljar Loor , A. Maksimenko, Oleg Moliboga , Anatolij Poliscsuk , Vlagyimir Putjatov , Alekszandr Szavin , Jurij Sztarunszkij , Jefim Chulak . Edző - Jurij Csesnokov .
Avtomobilista ( Leningrád ): A. Balashov, Fjodor Barcsuk , Alekszandr Vizsacsev , V. Voronov, Vlagyimir Dorohov , Alekszandr Ermilov , Vjacseszlav Zajcev , Jurij Kuznyecov , V. Rebrov, Alekszandr Szaprikin, Sz. Hlobisztov, A. Kh. Edző - Anatolij Fedotov .
"Csillag" ( Vorosilovgrad ): V. Zolotarev, Borisz Ivlev, Valerij Krivov , Fedor Lascsenov , Sz. Matsenko, A. Mitellajev, A. Nazarenko, M. Ogira, M. Razdabara, V. Szlepcov, V. Haleckij, N. kürt. Edző - Jevgenyij Szeverov .
Viktor Borsch ( CSZKA Moszkva); Alexander Vizzhachev ( "Avtomobilist" Leningrád); Vladimir Dorokhov ( "Avtomobilist" Leningrád); Alekszandr Ermilov ( "Avtomobilist" Leningrád); Vjacseszlav Zajcev ( Avtomobilist, Leningrád); Vladimir Kondra ( CSZKA Moszkva); Valerij Krivov ( "Star" Voroshilovgrad); Fedor Laschenov ( "Star" Voroshilovgrad); Villar Loor ( CSZKA Moszkva); Oleg Moliboga ( CSZKA Moszkva); Jurij Nechuskin ( MVTU Moszkva); A. Orlov ( "Útépítő" Alma-Ata); Anatolij Poliscsuk ( CSZKA Moszkva); Vlagyimir Putjatov ( CSZKA Moszkva); P. Romanov ( Dinamo Moszkva); Alexander Savin ( CSZKA Moszkva); Alexander Saprykin ( "Avtomobilist" Leningrád); Pavel Selivanov ( Riga "radiotechnikus" ); Jurij Sztarunszkij ( CSZKA Moszkva); Vladimir Ulanov ( MVTU Moszkva); N. Khorunzhiy ( "Star" Voroshilovgrad); Vlagyimir Csernisev ( MVTU Moszkva); Efim Chulak ( CSZKA Moszkva); P. Yakushev ( MVTU Moszkva).
Szovjetunió férfi röplabda-bajnokság | |
---|---|
|