Curling a 2002-es téli olimpián
A 2002. évi téli olimpián a curling versenyeket február 11. és 21. között rendezték meg . Férfiaknál és nőknél egyaránt 10-10 csapat szerzett győzelmet. A svájci férfiválogatott és a kanadai női válogatott megvédte bajnoki címét . Az orosz női curlingcsapat debütált a játékokon.
Érmek
Összesített állás
( A félkövér a kategóriájában elért legtöbb érmet jelöli; a rendező ország is kiemelve van)
Érmesek
Képesítés
A csapatok kvalifikációja a három előolimpiai világbajnokság szerint történik. Ezeken a csapatok meghatározott számú pontot kapnak a végső helyezésért, és összesen a 10 legjobb csapat jut ki az olimpiai játékokra.
Férfiak
Parancsok
Csapat
|
Kihagyás
|
Harmadik
|
Második
|
Vezető
|
Tartalék
|
Edző
|
Klub
|
Nagy-Britannia |
Hammy Macmillan |
Warwick Smith |
Evan McDonald |
Peter Loudon |
Norman Brown |
Derek Brown |
Stranraer CC, Stranraer
|
Németország |
Sebastian Stock |
Daniel Herberg |
Stefan Knoll |
Markus Messenzel |
Patrick Hoffman |
Keith Wendorf |
EC Oberstdorf, Oberstdorf
|
Dánia |
Schmidt Ulrik |
Lasse Laursen |
Brian Hansen |
Carsten Svensgaard |
Franz Hufler |
|
Hvidovre CC, Hvidovre
|
Kanada |
Kevin Martin |
Don Valchak |
Carter Rycroft |
Don Bartlett |
Ken Thralnberg |
|
Ottewell CC, Edmonton
|
Norvégia |
Paul Troulsen |
Lars Vogberg |
Flemming Davanger |
Bent Onunn Ramsfjell |
Torger Nergor |
Ole Ingvaldsen |
Stabekk CC, Oslo
|
USA |
Tim Somerville |
Mike Schneeberger |
Miles Brundage |
John Gordon |
Donald Barcom |
|
Superior CC, Superior
|
Finnország |
Markku Uusipaavalniemi |
Ville Mäkelä |
Tommy Hyati |
Jari Laukkanen |
Pekka Saarelainen |
|
Oulunkylä Curling, Helsinki
|
Franciaország |
Dominique Dupont-Roc |
Jean Henri Ducrot |
Thomas Dufour |
Spencer Munier |
Philip Ko |
|
Chamonix CC, Chamonix
|
Svájc |
Andreas Schwaller |
Christoph Schwaller |
Markus Eggler |
Damian Grichting |
Marco Ramstein |
|
Biel-Touring CC, Biel
|
Svédország |
Peya Lindholm |
Thomas Nordin |
Magnus Swartling |
Narup Péter |
Anders Kraupp |
Mats (II) Nyberg |
Östersunds CK, Östersund
|
Csoportkör
Rájátszás
Nők
Parancsok
Csapat
|
Kihagyás
|
Harmadik
|
Második
|
Vezető
|
Tartalék
|
Edző
|
Klub
|
Nagy-Britannia |
Rhona Martin |
Deborah Knox |
Fiona McDonald |
Janice Rankin |
Margaret Morton |
|
Greenacres CC, Howwood
|
Németország |
Natalie Nessler |
Szabina Belkofer |
Heike Wilender |
Stock Andrea |
Karin Fischer |
|
SC Riessersee, Garmisch-Partenkirchen
|
Dánia |
Lene Bidstrup |
Susanna Slotsager |
Malene Krause |
Aviya Lund Nielsen |
Lisa Richardson |
Olle Brodsten |
Hvidovre CC, Hvidovre
|
Kanada |
Kelly Low |
Julia Skinner |
Georgina Wheatcroft |
Diana Nelson |
Cheryl Noble |
|
Richmond WC, Vancouver
|
Norvégia |
Dordi Nurby |
Hanne Woods |
Marianne Haslum |
Camille Holt |
Kristin Löwset |
|
Snarøen CC, Oslo
|
Oroszország |
Olga Zsarkova |
Nkeiruka Yezeh |
Yana Nekrasova |
Anastasia Skultan |
Angela Tyuvaeva |
Olga Andrianova |
Curling klub "Moskvich", Moszkva
|
USA |
Kari Erickson |
Debbie McCormick |
Stacey Liapis |
Ann Suisshelm |
Joni Cotten |
|
Bemidji CC, Bemidji
|
Svájc |
Lucia Ebnoether |
Miriam Ott |
Tanya Frey |
Laurence Bidault |
Nadia Rothlisberger |
|
CC Bern AAM, Bern
|
Svédország |
Elizabeth Gustafson |
Katarina Nyberg |
Louise Marmont |
Elizabeth Persson |
Christina Bertrup |
Jan Strandlund |
Umeå CC, Umeå
|
Japán |
Akiko Kato |
Yumie Hayashi |
Ayumi Onodera |
Mika Konaka |
Kotomi Ishizaki |
|
Simsons CC, Kitami
|
Csoportkör
Rájátszás
Linkek