Orosz röplabda Kupa férfiak között 2012
2012. szeptember 5. és december 29. között rendezték meg a röplabda Oroszország Kupa XX-es tornáját Konstantin Kuzmich Reva emlékére a szuperliga 14 csapata és az "A" főbajnokság 11 csapata részvételével.
Előzetes szakasz
Az előfutam öt zónában, két körben zajlott a túrarendszer szerint. Az eredetileg bejelentett SGAFK-Phoenix (Szmolenszk), BashGAU (Ufa) és Avtomobilist (Szentpétervár) megtagadta a részvételt . A kupáért 17 csapat folytatta a küzdelmet - 4 a harmadik és negyedik zónából, 3 pedig a többiből.
Azok a csapatok, amelyek három vagy több játékost delegáltak az orosz válogatottba a londoni olimpián való részvételre , automatikusan bejutottak az elődöntőbe. Ez vonatkozott a "Zenith" ország bajnokára, ahonnan Nyikolaj Apalikov , Jurij Berezsko , Alekszandr Volkov , Makszim Mihajlov és Alekszej Obmocsajev szerepelt a nemzeti csapatban , valamint a "Belogory"-ra , amelyet a nemzeti csapatban Dmitrij Ilinik , Dmitrij Muserszkij képviselt. , Sergey Tetyukhin és Taras Khtey .
A Zenit és a Belogorye a felkészülési szakaszban lehetőséget adott vezetőinek a pihenésre, mivel kevesebb mint egy hónappal ezelőtt megnyerték az olimpiai tornát. A kazanyiak az első körben főleg a második felállással játszottak (csak a liberó Alekszej Obmocsajev ment Nyizsnyij Novgorodba), a második körben viszont az optimálishoz közeli felállásban (a sérült Alekszandr Volkov és az amerikai légiós Matthew nélkül) játszottak. Anderson). Ezzel szemben a Belogorye az első hazai fordulóban Dmitrij Muserszkij és Dmitrij Ilinih társaságában szerepelt, de Szergej Tetyukhin, Tarasz Khtey, valamint a német légiósok, Georg Grozer és Lukas Kampa nélkül, a második körre pedig egy ifjúsági keretet küldött Szmolenszkbe.
Az előzetes szakasz egyik szenzációja Kuzbass előadása volt . A tavalyi torna döntőse az első zóna 4. helyével kiesett a mostani sorsolásból. A kemerovóiak kétszer kikaptak az "A" főligában játszó Orenburg Nyeftyaniktól , és a döntő táblázatban a kevesebb győzelem miatt nemcsak a Nyeftyanikot engedték előre, hanem a Nyizsnyij Novgorod "Guberniát" is , amelynek összetétele a második kör előtt Milos Nikich szerb játékossal és Mikko Esko finn szetterrel erősítette meg. Az előzetes szakasz gátja leküzdhetetlennek bizonyult Jaroszlavics számára is, akinek a holtszezonban jelentős finanszírozási és létszámproblémák voltak. A Superliga többi klubja tovább küzdött a kupáért [1] [2] .
1. zóna
|
egy
|
2
|
3
|
négy
|
5
|
És
|
B (3:2)
|
P (2:3)
|
S/P
|
O
|
1. Zenit ( Kazanyi )
|
|
0:3, 3:2 |
3:1, 3:0 |
1:3, 3:1 |
3:0, 3:0
|
nyolc |
6. cikk (1) |
húsz) |
19:10 |
17
|
2. "Oilman" ( Orenburg )
|
3:0, 2:3 |
|
0:3, 0:3 |
3:2, 3:0 |
3:0, 3:0
|
nyolc |
5. cikk (1) |
3 (1) |
17:11 |
tizenöt
|
3. "Tartomány" ( Nizsnyij Novgorod )
|
1:3, 0:3 |
3:0, 3:0 |
|
0:3, 3:2 |
3:0, 3:1
|
nyolc |
5. cikk (1) |
harminc) |
16:12 |
tizennégy
|
4. "Kuzbass" ( Kemerovo )
|
3:1, 1:3 |
2:3, 0:3 |
3:0, 2:3 |
|
3:0, 3:0
|
nyolc |
4 (0) |
4. cikk (2) |
17:13 |
tizennégy
|
5. MSTU ( Moszkva )
|
0:3, 0:3 |
0:3, 0:3 |
0:3, 1:3 |
0:3, 0:3 |
|
nyolc |
0 (0) |
8 (0) |
1:24 |
0
|
Nyizsnyij Novgorod
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.09 |
Kuzbass – Olajember |
2:3 |
35:37 |
24:26 |
25:21 |
25:18 |
11:15
|
5.09 |
Tartomány – MSTU |
3:0 |
25:16 |
25:23 |
25:20 |
|
|
6.09 |
MSTU – Kuzbass |
0:3 |
18:25 |
15:25 |
19:25 |
|
|
6.09 |
Zenith – tartomány |
3:1 |
18:25 |
25:22 |
25:20 |
25:20 |
|
7.09 |
Oilman – MSTU |
3:0 |
25:14 |
25:22 |
25:22 |
|
|
7.09 |
Kuzbass – Zenith |
3:1 |
25:18 |
25:20 |
23:25 |
25:14 |
|
8.09 |
Zenith - Neftchik |
0:3 |
20:25 |
17:25 |
12:25 |
|
8.09 |
Gubernia - Kuzbass |
0:3 |
20:25 |
17:25 |
25:27 |
|
|
9.09 |
MSTU - Zenith |
0:3 |
16:25 |
15:25 |
22:25 |
|
|
9.09 |
Oilman – tartomány |
0:3 |
23:25 |
24:26 |
17:25 |
|
|
|
Kazan
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.09 |
Oilman - Kuzbass |
3:0 |
25:22 |
25:22 |
25:23 |
|
|
18.09 |
MSTU – Tartomány |
1:3 |
17:25 |
25:20 |
20:25 |
22:25 |
|
19.09 |
Kuzbass – MSTU |
3:0 |
25:23 |
25:23 |
25:21 |
|
|
19.09 |
Tartomány - Zenith |
0:3 |
22:25 |
21:25 |
16:25 |
|
|
20.09 |
MSTU - Neftchik |
0:3 |
22:25 |
28:30 |
16:25 |
|
|
20.09 |
Zenith — Kuzbass |
3:1 |
25:21 |
20:25 |
25:21 |
25:21 |
|
21.09 |
Kuzbass – tartomány |
2:3 |
23:25 |
25:22 |
18:25 |
25:21 |
9:15
|
21.09 |
Neftyanik - Zenith |
2:3 |
14:25 |
25:20 |
25:21 |
18:25 |
9:15
|
22.09 |
Tartomány - Oilman |
3:0 |
25:15 |
25:20 |
25:14 |
|
|
22.09 |
Zenit - MSTU |
3:0 |
25:18 |
25:23 |
25:13 |
|
|
|
2. zóna
|
egy
|
2
|
3
|
négy
|
5
|
És
|
B (3:2)
|
P (2:3)
|
S/P
|
O
|
1. "Fáklya" ( New Urengoy )
|
|
3:2, 3:1 |
3:0, 3:0 |
3:0, 3:1 |
3:0, 3:1
|
nyolc |
8. cikk (1) |
0 (0) |
24:5 |
23
|
2. "Dinamo" ( Moszkva )
|
2:3, 1:3 |
|
3:0, 1:3 |
3:1, 3:0 |
3:1, 3:2
|
nyolc |
5. cikk (1) |
3 (1) |
19:13 |
tizenöt
|
3. "Jenyiszej" ( Krasznojarszk )
|
0:3, 0:3 |
0:3, 3:1 |
|
3:0, 1:3 |
3:2, 3:2
|
nyolc |
4. cikk (2) |
4 (0) |
13:17 |
tíz
|
4. "Jaroszlavics" ( Jaroszlavl )
|
0:3, 1:3 |
1:3, 0:3 |
0:3, 3:1 |
|
3:0, 1:3
|
nyolc |
húsz) |
6 (0) |
9:19 |
6
|
5. "Tyumen"
|
0:3, 1:3 |
1:3, 2:3 |
2:3, 2:3 |
0:3, 3:1 |
|
nyolc |
tíz) |
7. cikk (3) |
11:22 |
6
|
Moszkva
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.09 |
Jaroszlavics – Jenyiszej |
0:3 |
20:25 |
21:25 |
22:25 |
|
|
5.09 |
Fáklya – Tyumen |
3:0 |
25:17 |
25:17 |
25:18 |
|
|
6.09 |
Tyumen – Jaroszlavics |
0:3 |
30:32 |
14:25 |
21:25 |
|
|
6.09 |
Dinamo – Fáklya |
2:3 |
25:20 |
27:29 |
21:25 |
25:14 |
13:15
|
7.09 |
Jeniszej – Tyumen |
3:2 |
21:25 |
25:19 |
25:23 |
16:25 |
15:12
|
7.09 |
Jaroszlavics – Dinamo |
1:3 |
25:18 |
22:25 |
18:25 |
13:25 |
|
8.09 |
Dinamo – Jeniszej |
3:0 |
25:22 |
25:19 |
25:22 |
|
8.09 |
Fáklya - Jaroszlavics |
3:0 |
27:25 |
25:19 |
25:14 |
|
|
9.09 |
Tyumen – Dinamo |
1:3 |
21:25 |
25:23 |
20:25 |
23:25 |
|
9.09 |
Jeniszej - Fakel |
0:3 |
20:25 |
23:25 |
24:26 |
|
|
|
Moszkva
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.09 |
Fáklya – Jenyiszej |
3:0 |
25:18 |
25:17 |
25:22 |
|
|
18.09 |
Dinamo – Tyumen |
3:2 |
17:25 |
21:25 |
25:16 |
25:14 |
15:10
|
19.09 |
Jaroszlavics – Tyumen |
1:3 |
16:25 |
25:22 |
22:25 |
20:25 |
|
19.09 |
Fáklya – Dinamo |
3:1 |
20:25 |
25:18 |
25:22 |
25:23 |
|
20.09 |
Tyumen - Jenyiszej |
2:3 |
25:27 |
15:25 |
25:14 |
25:19 |
10:15
|
20.09 |
Dinamo – Jaroszlavics |
3:0 |
26:24 |
25:15 |
25:19 |
|
|
21.09 |
Jaroszlavics - Fáklya |
1:3 |
25:27 |
25:23 |
17:25 |
18:25 |
|
21.09 |
Enisey – Dinamo |
3:1 |
24:26 |
25:18 |
26:24 |
25:23 |
|
22.09 |
Jeniszej - Jaroszlavics |
1:3 |
25:19 |
16:25 |
20:25 |
21:25 |
|
22.09 |
Tyumen - Fáklya |
1:3 |
20:25 |
25:23 |
22:25 |
21:25 |
|
|
3. zóna
|
egy
|
2
|
3
|
négy
|
5
|
És
|
B (3:2)
|
P (2:3)
|
S/P
|
O
|
1. Iskra ( Odintsovo )
|
|
0:3, 3:0 |
3:0, 3:2 |
3:0, 3:0 |
3:0, 3:1
|
nyolc |
7. cikk (1) |
tíz) |
21:6 |
húsz
|
2. "Belogorye" ( Belgorod )
|
3:0, 0:3 |
|
3:0, 0:3 |
3:0, 2:3 |
3:1, 2:3
|
nyolc |
4 (0) |
4. cikk (2) |
16:13 |
tizennégy
|
3. "Prikamye" ( Perm )
|
0:3, 2:3 |
0:3, 3:0 |
|
2:3, 3:1 |
3:1, 3:0
|
nyolc |
4 (0) |
4. cikk (2) |
16:14 |
tizennégy
|
4. Dinamo-LO ( Sosznovy Bor )
|
0:3, 0:3 |
0:3, 3:2 |
3:2, 1:3 |
|
3:2, 2:3
|
nyolc |
3 (3) |
5. cikk (1) |
12:21 |
7
|
5. NOVA ( Novokuibyshevsk )
|
0:3, 1:3 |
1:3, 3:2 |
1:3, 0:3 |
2:3, 3:2 |
|
nyolc |
2. cikk (2) |
6. cikk (1) |
11:22 |
5
|
Belgorod
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.09 |
Prikamye – Dynamo-LO |
2:3 |
25:20 |
22:25 |
22:25 |
25:17 |
14:16
|
5.09 |
Belogorye - NOVA |
3:1 |
18:25 |
25:19 |
25:20 |
25:16 |
|
6.09 |
NOVA - Prikamye |
1:3 |
19:25 |
18:25 |
25:23 |
16:25 |
|
6.09 |
Iskra – Belogorye |
0:3 |
23:25 |
23:25 |
25:27 |
|
|
7.09 |
Dynamo-LO – NOVA |
3:2 |
32:30 |
37:39 |
25:22 |
19:25 |
17:15
|
7.09 |
Prikamye – Iskra |
0:3 |
24:26 |
17:25 |
19:25 |
|
|
8.09 |
Iskra – Dinamo-LO |
3:0 |
25:17 |
25:16 |
25:15 |
|
8.09 |
Belogorye - Prikamye |
3:0 |
25:22 |
25:19 |
29:27 |
|
|
9.09 |
NOVA - Iskra |
0:3 |
16:25 |
15:25 |
20:25 |
|
|
9.09 |
Dynamo-LO – Belogorye |
0:3 |
19:25 |
20:25 |
18:25 |
|
|
|
Szmolenszk
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.09 |
Dynamo-LO – Prikamye |
1:3 |
27:25 |
18:25 |
17:25 |
23:25 |
|
19.09 |
NOVA – Belogorye |
3:2 |
19:25 |
25:23 |
16:25 |
24:26 |
15:10
|
20.09 |
Prikamye - NOVA |
3:0 |
25:16 |
25:22 |
25:19 |
|
|
20.09 |
Belogorye – Iskra |
0:3 |
17:25 |
17:25 |
19:25 |
|
|
21.09 |
NOVA – Dynamo-LO |
3:2 |
22:25 |
20:25 |
25:21 |
25:18 |
15:10
|
21.09 |
Iskra - Prikamye |
3:2 |
25:21 |
23:25 |
25:17 |
24:26 |
15:11
|
22.09 |
Dynamo-LO — Iskra |
0:3 |
19:25 |
23:25 |
23:25 |
|
|
22.09 |
Prikamye - Belogorye |
3:0 |
25:17 |
25:23 |
25:21 |
|
|
23.09 |
Iskra - NOVA |
3:1 |
25:23 |
25:20 |
26:28 |
25:19 |
|
23.09 |
Belogorye – Dinamo-LO |
2:3 |
17:25 |
25:23 |
18:25 |
25:20 |
13:15
|
|
4. zóna
|
egy
|
2
|
3
|
négy
|
5
|
És
|
B (3:2)
|
P (2:3)
|
S/P
|
O
|
1. Gazprom-Yugra ( Szurgut )
|
|
0:3, 3:0 |
3:0, 3:0 |
3:0, 3:0 |
3:0, 3:0
|
nyolc |
7 (0) |
tíz) |
21:3 |
21
|
2. Lokomotiv ( Novoszibirszk )
|
3:0, 0:3 |
|
3:0, 3:0 |
3:0, 3:1 |
3:1, 3:0
|
nyolc |
7 (0) |
tíz) |
21:5 |
21
|
3. Szörnyű
|
0:3, 0:3 |
0:3, 0:3 |
|
3:1, 3:2 |
3:1, 3:0
|
nyolc |
4. cikk (1) |
4 (0) |
12:16 |
tizenegy
|
4. "Ugra-Samotlor" ( Nizsnyevartovszk )
|
0:3, 0:3 |
0:3, 1:3 |
1:3, 2:3 |
|
3:0, 3:0
|
nyolc |
húsz) |
6. cikk (1) |
10:18 |
7
|
5. SDUSHOR-Lokomotiv ( Novoszibirszk )
|
0:3, 0:3 |
1:3, 0:3 |
1:3, 0:3 |
0:3, 0:3 |
|
nyolc |
0 (0) |
8 (0) |
2:24 |
0
|
Szurgut
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.09 |
Groznij – Jugra-Szamotlor |
3:1 |
25:13 |
21:25 |
25:19 |
25:16 |
|
5.09 |
Gazprom-Yugra – SDUSHOR |
3:0 |
25:20 |
25:20 |
25:21 |
|
|
6.09 |
SDUSHOR – Groznij |
1:3 |
18:25 |
25:23 |
19:25 |
24:26 |
|
6.09 |
Lokomotiv – Gazprom-Yugra |
3:0 |
25:23 |
25:18 |
25:20 |
|
|
7.09 |
Ugra-Samotlor – SDUSHOR |
3:0 |
25:20 |
27:25 |
25:19 |
|
|
7.09 |
Groznij – Lokomotiv |
0:3 |
12:25 |
19:25 |
18:25 |
|
|
8.09 |
Lokomotiv – Yugra-Samotlor |
3:0 |
25:14 |
26:24 |
25:15 |
|
8.09 |
Gazprom-Jugra – Groznij |
3:0 |
27:25 |
25:21 |
25:21 |
|
|
9.09 |
SDUSHOR - Lokomotiv |
1:3 |
25:22 |
18:25 |
17:25 |
24:26 |
|
9.09 |
Yugra-Samotlor – Gazprom-Ugra |
0:3 |
18:25 |
17:25 |
22:25 |
|
|
|
Novoszibirszk
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.09 |
Yugra-Samotlor – Groznij |
2:3 |
20:25 |
25:21 |
15:25 |
25:22 |
11:15
|
19.09 |
SDUSHOR – Gazprom-Yugra |
0:3 |
23:25 |
21:25 |
18:25 |
|
|
20.09 |
Groznij – SDUSHOR |
3:0 |
25:21 |
25:22 |
25:14 |
|
|
20.09 |
Gazprom-Jugra – Lokomotiv |
3:0 |
25:23 |
25:17 |
25:22 |
|
|
21.09 |
SDUSHOR – Yugra-Samotlor |
0:3 |
22:25 |
22:25 |
17:25 |
|
|
21.09 |
Lokomotiv – Groznij |
3:0 |
25:14 |
25:19 |
25:19 |
|
|
22.09 |
Groznij – Gazprom-Ugra |
0:3 |
22:25 |
20:25 |
22:25 |
|
|
22.09 |
Yugra-Samotlor – Lokomotiv |
1:3 |
13:25 |
25:19 |
25:18 |
15:25 |
|
23.09 |
Gazprom-Yugra – Yugra-Samotlor |
3:0 |
25:17 |
25:23 |
25:20 |
|
|
23.09 |
Lokomotiv - SDUSHOR |
3:0 |
25:19 |
25:17 |
25:19 |
|
|
|
5. zóna
|
egy
|
2
|
3
|
négy
|
5
|
És
|
B (3:2)
|
P (2:3)
|
S/P
|
O
|
1. Dinamo ( Krasnodar )
|
|
3:1, 2:3 |
1:3, 3:0 |
3:0, 3:0 |
3:0, 3:0
|
nyolc |
6 (0) |
2. cikk (1) |
21:7 |
19
|
2. "Ural" ( Ufa )
|
1:3, 3:2 |
|
3:0, 3:0 |
3:0, 2:3 |
3:1, 3:0
|
nyolc |
6. cikk (1) |
2. cikk (1) |
21:9 |
tizennyolc
|
3. Lokomotiv-Izumrud ( Jekatyerinburg )
|
3:1, 0:3 |
0:3, 0:3 |
|
3:2, 3:0 |
3:0, 3:2
|
nyolc |
5. cikk (2) |
harminc) |
15:14 |
13
|
4. "Oka" ( Kaluga )
|
0:3, 0:3 |
0:3, 3:2 |
2:3, 0:3 |
|
3:1, 0:3
|
nyolc |
2. cikk (1) |
6. cikk (1) |
8:21 |
6
|
5. "Ural"-2 ( Ufa )
|
0:3, 0:3 |
1:3, 0:3 |
0:3, 2:3 |
1:3, 3:0 |
|
nyolc |
tíz) |
7. cikk (1) |
7:21 |
négy
|
Ufa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5.09 |
Lokomotiv-Smaragd – Oké |
3:2 |
25:18 |
19:25 |
26:24 |
20:25 |
15:10
|
5.09 |
Dinamo – Ural-2 |
3:0 |
25:18 |
25:13 |
25:22 |
|
|
6.09 |
Ural-2 — Lokomotiv-Izumrud |
0:3 |
18:25 |
19:25 |
22:25 |
|
|
6.09 |
Ural – Dinamo |
1:3 |
26:24 |
21:25 |
22:25 |
23:25 |
|
7.09 |
Oké – Dinamo |
0:3 |
20:25 |
14:25 |
16:25 |
|
|
7.09 |
Ural - Ural-2 |
3:1 |
25:21 |
25:21 |
19:25 |
25:22 |
|
8.09 |
Dinamo – Lokomotiv-Izumrud |
1:3 |
25:19 |
22:25 |
23:25 |
21:25 |
|
8.09 |
Ural - Oké |
3:0 |
25:23 |
25:19 |
25:16 |
|
|
9.09 |
Oka – Ural-2 |
3:1 |
19:25 |
25:19 |
25:22 |
25:23 |
|
9.09 |
Lokomotiv-Izumrud – Ural |
0:3 |
20:25 |
16:25 |
29:31 |
|
|
|
Krasznodar
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19.09 |
Oka – Lokomotiv-Izumrud |
0:3 |
23:25 |
19:25 |
19:25 |
|
|
19.09 |
Ural-2 – Dinamo |
0:3 |
14:25 |
20:25 |
19:25 |
|
|
20.09 |
Lokomotiv-Izumrud — Ural-2 |
3:2 |
30:28 |
20:25 |
17:25 |
25:16 |
19:17
|
20.09 |
Dinamo – Ural |
2:3 |
19:25 |
19:25 |
25:18 |
26:24 |
12:15
|
21.09 |
Ural-2 – Ural |
0:3 |
14:25 |
20:25 |
19:25 |
|
|
21.09 |
Dinamo - Oké |
3:0 |
25:19 |
25:19 |
25:14 |
|
|
22.09 |
Oka – Ural |
3:2 |
16:25 |
25:21 |
25:19 |
22:25 |
22:20
|
22.09 |
Lokomotiv-Izumrud – Dinamo |
0:3 |
21:25 |
13:25 |
21:25 |
|
|
23.09 |
Ural-2 - Oké |
3:0 |
25:17 |
25:16 |
25:22 |
|
|
23.09 |
Ural – Lokomotiv-Izumrud |
3:0 |
25:20 |
25:17 |
25:22 |
|
|
|
Elődöntő szakasz
Belogorye, mint a döntő torna szervezője, kihagyta a sorsolás ezen szakaszát. A maradék 16 csapatot 4 csoportba osztották, a "Final Six"-be csak az egyfordulós tornák csoportos győztesei biztosítottak belépőt. A Final Six másik résztvevője a wild card birtokosa volt .
A legérdekesebb helyzet az A csoportban volt, ahol a "Guberniától" rajtnál megsemmisítő vereséget szenvedő "Torch" másnap 3:0-s eredménnyel vette át a "Zenith"-t . A Kazan az első játszmában nem realizálta a szettpontot, amelyet Vlagyimir Alekno edző ugyanazzal a taktikai lépésével szerzett, mint a 2012-es Bajnokok Ligája győztes döntőjében – 23:24-es eredménnyel zsinórban két időkérést kapott. A második játszma elvesztése után Alekno újabb nem szokványos döntést hozott, a harmadik szettben elengedte az átlós Alekszej Cseremiszint, és kollégáját Makszim Mihajlov szerepébe helyezte a célegyenesben . A Zenit a szett elején jelentős előnybe került (10:3), de Fakel Konstantin Bakun támadásban és az adogatójátékban nyújtott remek játékának köszönhetően nyerni tudott. Az A-csoport utolsó versenynapján a Zenit és a Fakel megőrizte esélyét a Final Six-be jutásra, ha a Kazan 3-0-ra legyőzte a Guberniát több mint +15-ös gólkülönbséggel, de a győzelmet elkapó Plamen Konstantinov csapata. az első szett 29:27-es eredménnyel értelmetlenné tette ezeket az elrendezéseket, és zsinórban másodszor lett résztvevője az Orosz Kupa utolsó szakaszának [3] .
Meglepetésekkel kezdődött a B és C csoport bajnoksága, ahol a házigazda Gazprom-Jugra és a Dinamo Krasznodar legyőzte a szuperligában debütáló Prikamye , illetve a Groznij csapatát . Másnap a szurgutiak elvesztették esélyeiket a csoportból való kilépésre, kikaptak a Dinamo fővárosától , meggyengültek Bartosz Kurek és Veres Péter sérülései miatt, a krasznodariak pedig szárazon aratott győzelmet az Iskra felett , és a döntő asztalon túlszárnyalták. a pártok legjobb aránya. A G-csoportban az Orosz Kupa jelenlegi tulajdonosa, a Lokomotiv Novoszibirszk kulcsmérkőzésen 3-0-s győzelmet aratott az Urallal , és lehetőséget kapott arra, hogy megvédje címét a döntőben.
Úgy döntöttek, hogy kereskedelmi alapon egy wild cardot biztosítanak a Final Six-ben való részvételhez. Az Összoroszországi Röplabda Szövetség a Zenit Kazanynak ajánlotta fel az elsődleges játékjogot a döntő szakaszban, azzal a feltétellel, hogy a klub 2,5 millió rubelt fizet. A Zenith visszautasítása esetén a wild cardot nyílt aukción játsszák ki, és ha az árverésre nem került volna sor, akkor Iskra sportszerűen a Final Six résztvevője lett volna. November 22-én a Zenit vezetősége elfogadta a szövetség javaslatát, és miután pénzt gyűjtött be a csapat játékosaitól és edzőitől, wild cardot vásárolt, ami után a Final Six összdíjazása 8 millió rubelt tett ki [4 ] [5] [6] .
A csoport
Orenburg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9.11 |
Fáklya – tartomány |
0:3 |
17:25 |
17:25 |
16:25 |
|
|
9.11 |
Zenith - Neftchik |
3:0 |
25:15 |
28:26 |
25:21 |
|
|
10.11 |
Zenith - Fáklya |
0:3 |
25:27 |
19:25 |
24:26 |
|
|
10.11 |
Oilman – tartomány |
0:3 |
23:25 |
17:25 |
23:25 |
|
|
11.11 |
Tartomány - Zenith |
1:3 |
29:27 |
15:25 |
23:25 |
21:25 |
|
11.11 |
Fáklya – Olajember |
3:1 |
21:25 |
25:22 |
25:20 |
25:23 |
|
B csoport
Szurgut
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9.11 |
Dinamo – Jeniszej |
3:1 |
23:25 |
25:22 |
25:21 |
25:21 |
|
9.11 |
Gazprom-Yugra - Kama régió |
1:3 |
21:25 |
24:26 |
25:20 |
19:25 |
|
10.11 |
Jeniszej - Kama régió |
0:3 |
22:25 |
19:25 |
18:25 |
|
|
10.11 |
Dinamo – Gazprom-Yugra |
3:1 |
23:25 |
25:20 |
25:20 |
25:19 |
|
11.11 |
Prikamye – Dinamo |
0:3 |
19:25 |
19:25 |
21:25 |
|
|
11.11 |
Gazprom-Jugra – Jenyiszej |
3:0 |
25:22 |
25:19 |
25:20 |
|
|
B csoport
Krasznodar
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8.11 |
Iskra – Dinamo-LO |
3:0 |
25:20 |
25:22 |
25:20 |
|
|
8.11 |
Dinamo Groznij |
1:3 |
23:25 |
25:17 |
25:27 |
24:26 |
|
9.11 |
Dinamo-LO – Groznij |
1:3 |
25:21 |
13:25 |
19:25 |
20:25 |
|
9.11 |
Iskra – Dinamo |
0:3 |
23:25 |
25:27 |
16:25 |
|
|
10.11 |
Groznij – Iskra |
0:3 |
15:25 |
18:25 |
14:25 |
|
|
10.11 |
Dinamo – Dynamo-LO |
3:0 |
25:20 |
25:17 |
25:20 |
|
|
G csoport
Nyizsnyevartovszk
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8.11 |
Ural – Lokomotiv-Izumrud |
3:0 |
25:16 |
25:20 |
25:17 |
|
|
8.11 |
Lokomotiv – Yugra-Samotlor |
3:0 |
25:19 |
25:20 |
25:20 |
|
|
9.11 |
Lokomotiv - Ural |
3:0 |
25:20 |
25:19 |
25:19 |
|
|
9.11 |
Yugra-Samotlor – Lokomotiv-Izumrud |
3:1 |
19:25 |
25:23 |
25:19 |
25:10 |
|
10.11 |
Lokomotiv-Izumrud — Lokomotiv |
2:3 |
20:25 |
25:23 |
21:25 |
27:25 |
11:15
|
10.11 |
Ural – Yugra-Samotlor |
3:0 |
26:24 |
25:23 |
25:22 |
|
|
Utolsó szakasz
A Final Six mérkőzéseit december 24. és 29. között a Belgorod Kosmos Sportpalotában rendezték meg az elmúlt években a Világliga ugyanazon szakaszában alkalmazott séma szerint - először két háromcsapatos csoportban, majd minden csoportból két-két csapat. kieső rendszerrel versenyzett az érmekért. A verseny újítása a vitatott játékepizódok videó-visszajátszási rendszere volt.
A torna elődöntőseit egy nappal a csoportjátékok vége előtt határozták meg, ugyanis a Gubernia és a Krasznodar Dinamo két- két vereséget szenvedett. A döntőbe vezető úton a Zenit és a Belogorye magabiztos győzelmet aratott a Lokomotiv Novoszibirszk és a Dinamo Moszkva felett . A Final Six egyik fő eseménye Szergej Tetyukhin visszatérése volt a játékhoz , aki egészségügyi problémák miatt szinte nem játszott az olimpiai játékok után, és bekerült Belogorye pályázatába az Orosz Kupa döntőjére. utolsó pillanat [7] . A kupa döntő mérkőzésén London-2012 8 olimpiai bajnoka lépett be a Belgorod Cosmos helyszínére.
Belogorye hetedszer, az elmúlt hét évben pedig először nyerte meg az Orosz Kupát. Az MVP-díjat Dmitrij Muserszkij kapta , aki a Final Six két meccsén csapata legeredményesebb játékosa lett, és minden meccsen stabilitást mutatott az erőadogatás során [8] . A kupa zárómérkőzése után a Kazany Zenit és az orosz férfiválogatott vezetőedzője, Vlagyimir Alekno bejelentette, hogy távozik a válogatottban betöltött posztjáról [9] .
A csoport
|
|
|
|
|
|
|
|
24.12 |
Tartomány - Zenith |
0:3 |
15:25 |
23:25 |
15:25 |
|
|
25.12 |
Dynamo – tartomány |
3:1 |
22:25 |
25:15 |
25:22 |
25:23 |
|
26.12 |
Zenit – Dinamo |
3:1 |
30:28 |
25:16 |
21:25 |
25:22 |
|
B csoport
|
|
|
|
|
|
|
|
24.12 |
Dinamo – Belogorye |
1:3 |
27:25 |
24:26 |
18:25 |
24:26 |
|
25.12 |
Lokomotiv – Dinamo |
3:1 |
20:25 |
27:25 |
25:19 |
25:19 |
|
26.12 |
Belogorye – Lokomotiv |
3:1 |
22:25 |
25:17 |
29:27 |
25:20 |
|
Elődöntők
december 28
Mérkőzés a 3. helyért
december 29
Végső
"Zenit"
|
1:3 (21:25, 23:25, 25:20, 23:25)
|
"Belogorye"
|
Nem. |
Játékos |
egy |
2 |
3 |
négy |
Szemüveg
|
egy |
Matthew Anderson |
|
|
|
|
3 (3, 0, 0)
|
3 |
Nyikolaj Apalikov |
|
|
|
|
8 (3, 4, 1)
|
négy |
Ivan Demakov |
|
|
|
|
|
5 |
Valerio Vermilho |
|
|
|
|
|
6 |
Jevgenyij Sivozhelez |
|
|
|
|
14 (12, 1, 1)
|
nyolc |
Igor Kolodinszkij |
|
|
|
|
|
9 |
Alekszej Cseremiszin |
|
|
|
|
|
tíz |
Jurij Berezhko |
|
|
|
|
6 (5, 1, 0)
|
tizennégy |
Alekszandr Abrosimov |
|
|
|
|
6 (3, 3, 0)
|
tizenöt |
Alekszej Obmocsajev (L) |
|
|
|
|
|
17 |
Vladislav Babicsev (L) |
|
|
|
|
|
tizennyolc |
Maxim Mihajlov |
|
|
|
|
22 (20, 2, 0)
|
Edző - Vladimir Alekno
|
|
Játékvezetők: Andrej Zenovics (Rosztov-on-Don), Oleg Lukin (Magnitogorszk)
Mérkőzésidő - 1:48 (29+28+26+25).
Belgorod . 4000 néző
Jelentés
|
Nem. |
Játékos |
egy |
2 |
3 |
négy |
Szemüveg
|
2 |
Szergej Makarov |
|
|
|
|
2 (0, 2, 0)
|
3 |
Alekszandr Kosarev |
|
|
|
|
1 (1, 0, 0)
|
négy |
Taras Khtey |
|
|
|
|
8 (6, 1, 1)
|
6 |
Artyom Ermakov (L) |
|
|
|
|
|
7 |
Leonyid Kuznyecov |
|
|
|
|
4 (2, 2, 0)
|
nyolc |
Szergej Tetyukhin |
|
|
|
|
|
9 |
Georg Groser |
|
|
|
|
21 (18, 3, 0)
|
tíz |
Lucas Campa |
|
|
|
|
|
tizenegy |
Ruszlan Hanipov |
|
|
|
|
6 (3, 3, 0)
|
12 |
Anton Fomenko |
|
|
|
|
3 (3, 0, 0)
|
13 |
Dmitrij Muserszkij |
|
|
|
|
15 (10, 2, 3)
|
tizenöt |
Dmitrij Ilinik |
|
|
|
|
17 (14, 2, 1)
|
17 |
Maxim Zhigalov |
|
|
|
|
|
tizennyolc |
Nikita Eremin (L) |
|
|
|
|
|
Edző - Gennagyij Shipulin
|
|
Egyéni nyeremények
Lásd még
- Orosz nyílt röplabda-bajnokság férfiak között 2012/2013
Jegyzetek
- ↑ Kureket már látták . " Novye Izvestia " (2012. szeptember 13.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. március 10. (határozatlan)
- ↑ Röplabda "Kuzbass" gyorsan elvesztette az orosz kupát . " Novye Izvestia " (2012. szeptember 25.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. március 11.. (határozatlan)
- ↑ Várd a folytatást Belgorodban . " Championship.com " (2012. november 12.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. január 23.. (határozatlan)
- ↑ 2,5 millió egy wild card . " Sport Express " (2012. november 21.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. április 17.. (határozatlan)
- ↑ A döntőbe a kasszákon keresztül . " Rossiyskaya Gazeta " (2012. november 23.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. március 26.. (határozatlan)
- ↑ Vladimir Alekno: A "Wild Card"-t a Zenit játékosainak pénzén vásárolták . " Szovjet sport " (2012. december 24.). Letöltve: 2012. november 25. Az eredetiből archiválva : 2013. január 23.. (határozatlan)
- ↑ Tetyukhin visszatért. Meddig? . " Sport Express " (2012. december 26.). Letöltve: 2012. december 30. Az eredetiből archiválva : 2013. január 2.. (határozatlan)
- ↑ A "Baby" a kupává nőtte ki magát . " Championship.com " (2012. december 29.). Hozzáférés időpontja: 2012. december 30. Az eredetiből archiválva : 2013. január 23. (határozatlan)
- ↑ Alekno lemondott az orosz férfi röplabda-válogatott vezetőedzői posztjáról . " Championship.com " (2012. december 29.). Hozzáférés időpontja: 2012. december 30. Az eredetiből archiválva : 2013. január 23. (határozatlan)
Linkek