2021. évi amerikai férfi curling-bajnokság | |
---|---|
2021-es Egyesült Államok férfi curling-bajnokság | |
Város | Wausau ( Wisconsin ) |
Aréna | Wausau Curling Club |
dátum | 2021. május 26-30 _ |
Győztes | Cory Dropkin (1 cím) |
Negyedik | Corey Dropkin |
Harmadik | Mark Fenner |
Második | Tom Howell |
Az első | Alex Fenson |
Tartalék | Joe Polo |
Edző | Tim Solin |
Döntős | Jed Brundidge |
3. hely | Luc Violette |
2020 |
A 2021 -es amerikai férfi curlingbajnokságot 2021. május 26. és május 30. között rendezték meg a wisconsini Wausauban. [1] [2]
A bajnokságban 10 csapat vett részt.
A bajnokságot eredetileg februárban egy másik városban kellett volna megrendezni [3] , de a COVID-19 világjárvány miatt megváltoztak az időpontok és a helyszín [4] , és csak 2021. március végén került volna megrendezésre a bajnokság. Wausau városa május második felére. [5]
A bajnoki győztes (a bajnokság történetében először) a skip Corey Dropkin csapata lett , aki a fináléban legyőzte Jed Brundidge csapatát. A bronzérmeket a Luc Violette skip csapat szerezte meg.
A 2021-es amerikai női curlingbajnokságot is ugyanebben az időben és ugyanabban a helyszínen rendezték meg .
Negyedik | Harmadik | Második | Az első | Tartalék | Edző | város, állam |
---|---|---|---|---|---|---|
Steven Birklid | Sam Galey | Matt Birklid | Erik Quistgaard | Chris Bond | Seattle ( Washington ) | |
Todd Birr | Jason Smith | Jared Allen | Tom O'Connor | John Benton | Blaine (Minnesota) | |
Jed Brundidge | Evan Workin | Lance Wheeler | Cameron Rittenour | Timothy Wagner jarl | Saint Paul (Minnesota) | |
Luc Violette | Chase Sinnett | Ben Richardson | Jon Harstad | Jordan Moulton | Chaska (Minnesota) | |
Corey Dropkin | Mark Fenner | Tom Howell | Alex Fenson | Joe Polo | Tim Solin | Chaska (Minnesota) |
Scott Dunnam | Hunter Clawson | Cody Closer | Andrew Dunnam | Daniel Dudt | Bruce Closer | Philadelphia ( Pennsylvania ) |
Derek Corbett | Evan Jensen | Aaron Carlson | Austin Carlson | Brandon Corbett | Rochester (New York) | |
Greg Persinger | Dominic Merki | Alex Leichter | Shawn Banyai | Craig Brown | Fairbanks ( Alaska ) | |
Gazdag Ruohonen | Andrew Stopera | Colin Huffman | Croy Nernberger | Philip Tilker | Pete Ennis | Minneapolis ( Minnesota ) |
Riley Fenson | Samuel Strouse | Ethan Sampson | Trevor Marquardt | Derrick McLean | Chaska (Minnesota) |
( a kihagyások félkövérrel vannak szedve )
Kihagyás | A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | A8 | A9 | A10 | NÁL NÉL | P | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A1 | Steven Birklid | * | 9:7 | 9:8 | 6:8 | 3:6 | 5:8 | 9:6 | 5:7 | 6:5 | 8:2 | 5 | négy | 6 |
A2 | Todd Birr | 7:9 | * | 4:9 | 0:11 | 2:7 | 4:6 | 5:8 | 4:9 | 2:9 | 6:7 | 0 | 9 | tíz |
A3 | Jed Brundidge | 8:9 | 9:4 | * | 10:5 | 9:11 | 10:2 | 8:6 | 3:8 | 8:5 | 9:6 | 6 | 3 | 2 |
A4 | Luc Violette | 8:6 | 11:0 | 5:10 | * | 9:4 | 8:9 | 7:2 | 7:4 | 3:6 | 8:4 | 6 | 3 | négy |
A5 | Corey Dropkin | 6:3 | 7:2 | 11:9 | 4:9 | * | 9:5 | 9:5 | 7:5 | 4:3 | 3:7 | 7 | 2 | egy |
A6 | Scott Dunnam | 8:5 | 6:4 | 2:10 | 9:8 | 5:9 | * | 8:5 | 12:5 | 4:8 | 9:6 | 6 | 3 | 3 |
A7 | Derek Corbett | 6:9 | 8:5 | 6:8 | 2:7 | 5:9 | 5:8 | * | 4:8 | 1:8 | 2:9 | egy | nyolc | 9 |
A8 | Greg Persinger | 7:5 | 9:4 | 8:3 | 4:7 | 5:7 | 5:12 | 8:4 | * | 8:1 | 4:8 | 5 | négy | 5 |
A9 | Gazdag Ruohonen | 5:6 | 9:2 | 5:8 | 6:3 | 3:4 | 8:4 | 8:1 | 1:8 | * | 9:2 | 5 | négy | 7 |
A10 | Riley Fenson | 2:8 | 7:6 | 6:9 | 4:8 | 7:3 | 6:9 | 9:2 | 8:4 | 2:9 | * | négy | 5 | nyolc |
A Jed Brundidge, Scott Dunnam és Luc Violette a 2-4. helyen állnak a két csapat közötti meccseken elért győzelmek számát tekintve – 2-0, 0-2 és 1-1. Greg Persinger, Steven Birklid és Rich Ruohonen csapata az 5.-7. helyen áll a győzelmek számát tekintve ezen csapatok mérkőzésein - rendre 2-0, 0-2 és 1-1.
Negyeddöntők | elődöntő | A végső | |||||||||||
egy | Corey Dropkin | nyolc | |||||||||||
2 | Jed Brundidge | 2 | Corey Dropkin | 7 | |||||||||
Jed Brundidge | nyolc | Jed Brundidge | 3 | ||||||||||
Luc Violette | 5 | ||||||||||||
3 | Scott Dunnam | négy | |||||||||||
négy | Luc Violette | tíz |
A mérkőzés kezdési időpontjai helyiek ( UTC−5:00 ).
Negyeddöntők. május 29., 18:00
1. csapat vs 2
4. helyszín [6] | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Corey Dropkin | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | egy | x | x | x | nyolc |
Jed Brundidge | 0 | egy | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | x | x | x | 2 |
3. csapat vs 4
Játszótér 5 | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Scott Dunnam | 0 | 0 | 2 | egy | 0 | 0 | egy | 0 | 0 | x | négy |
Luc Violette | egy | 0 | 0 | 0 | egy | egy | 0 | négy | 3 | x | tíz |
Elődöntő. május 30. 9:00
Játszótér 4 | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Jed Brundidge | 0 | egy | egy | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | 3 | x | nyolc |
Luc Violette | egy | 0 | 0 | egy | 0 | 2 | 0 | egy | 0 | x | 5 |
A végső. május 30., 19:00
4. oldal [7] | egy | 2 | 3 | négy | 5 | 6 | 7 | nyolc | 9 | tíz | Teljes |
Corey Dropkin | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | egy | egy | x | 7 |
Jed Brundidge | 0 | egy | 0 | 0 | egy | 0 | egy | 0 | 0 | x | 3 |
Hely | Csapat | És | NÁL NÉL | P |
---|---|---|---|---|
Corey Dropkin | tizenegy | 9 | 2 | |
Jed Brundidge | 12 | 7 | 5 | |
Luc Violette | tizenegy | 7 | négy | |
négy | Scott Dunnam | tíz | 6 | négy |
5 | Greg Persinger | 9 | 5 | négy |
6 | Steven Birklid | 9 | 5 | négy |
7 | Gazdag Ruohonen | 9 | 5 | négy |
nyolc | Riley Fenson | 9 | négy | 5 |
9 | Derek Corbett | 9 | egy | nyolc |
tíz | Todd Birr | 9 | 0 | 9 |