Az Orosz Tollaslabda Bajnokság (egyéni) az Oroszország Sport- és Idegenforgalmi Minisztériuma és az Orosz Nemzeti Tollaslabda Szövetség égisze alatt évente megrendezett torna, amelynek célja az ország legerősebb sportolóinak azonosítása.
A versenyeket öt olimpiai kategóriában – férfi és női egyesben, férfi és női párosban, vegyes párosban – rendezik.
Oroszország csapatbajnokságát is megtartják - az Orosz Föderáció területének nemzeti csapatai között az orosz bajnokságot.
Három hivatalos bajnokságot rendeznek a juniorok között - az oroszországi bajnokságot a 21 év alatti, 19 év alatti és 17 év alatti fiatalok között.
1992
Férfi egyes - Andrej Antropov
Női egyes - Natalia Ivanova
Férfi páros - Vjacseszlav Elizarov / Szergej Melnyikov
Női páros - Natalia Ivanova / Julia Martynenko
Vegyes páros - Andrej Antropov / Olga Csernishova
1993
Férfi egyes - Andrej Antropov
Női egyes - Marina Yakusheva
Férfi páros - Andrej Antropov / Nyikolaj Zuev
Női páros - Natalia Ivanova / Julia Martynenko
Vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Yakusheva
1994
Férfi egyes - Alekszej Sidorov
női egyes - Marina Andrievskaya
férfi páros - Nyikolaj Zuev / Jevgenyij Nazarenko
női páros - Marina Andrievskaya / Elena Rybkina
vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Andrievskaya
1995
Férfi egyes - Vlagyiszlav Tikhomirov
Női egyes - Elena Rybkina
Férfi páros - Nyikolaj Zuev / Pavel Uvarov
Női páros - Marina Yakusheva / Szvetlana Alferova
Vegyes páros - Szergej Melnikov / Marina Yakusheva
1996
Férfi egyes - Andrej Antropov
Női egyes - Marina Yakusheva
Férfi páros - Andrej Antropov / Nyikolaj Zuev
Női páros - Marina Yakusheva / Nadezhda Chervyakova
Vegyes páros - Szergej Melnyikov / Szvetlana Alferova
1997
férfi egyes kategória - Pavel Uvarov
női egyes kategória - Ella Karachkova
férfi páros kategória - Andrey Antropov / Nikolai Zuev
női páros kategória - Natalia Gorodnicheva / Elena Sukhareva
Vegyes páros kategória - Szergej Melnyikov / Szvetlana Alferova
1998
férfi egyes - Sztanyiszlav Puhov
női egyes - Elena Szuhareva
férfi páros - Andrej Antropov / Nyikolaj Zuev
női páros - Natalja Gorodnicseva / Elena Yakusheva
vegyes páros - Vadim Itskov / Elena Sukhareva
1999
férfi egyes - Pavel Uvarov
női egyes - Ella Karachkova
férfi páros - Pavel Uvarov / Vjacseszlav Vorobjov
női páros - Nadezhda Chervyakova / Natalia Dyachkova
vegyes páros - Pavel Uvarov / Ella Karachkova
2000
férfi egyes - Pavel Uvarov
női egyes - Marina Yakusheva
férfi páros - Alekszandr Nyikolajenko / Nikolay Nikolaenko
női páros - Julia Martynenko / Irina Ruszljakova
vegyes páros - Artur Hacsaturjan / Marina Yakusheva
2001
férfi egyes - Stanislav Pukhov
női egyes - Ella Karachkova
férfi páros - Stanislav Pukhov / Andrey Zholobov
női páros - Ella Karachkova / Anastasia Russkikh
vegyes páros - Alexander Russkikh / Anastasia Russkikh
2002
Férfi egyes - Egor Izotov
Női egyes - Elena Szuhareva
Férfi páros - Alekszandr Nyikolajenko / Nyikolaj Nyikolajenko
Női páros - Anastasia Russkikh / Jekaterina Ananina
Vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Yakusheva
2003
férfi egyes - Stanislav Pukhov
női egyes - Ella Karachkova
férfi páros - Stanislav Pukhov / Nikolai Zuev
női páros - Natalia Gorodnicheva / Elena Sukhareva
vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Yakusheva
2004
Férfi egyes - Jevgenyij Isakov
Női egyes - Ella Karachkova
Férfi páros - Alekszandr Nyikolajenko / Vitalij Durkin
Női páros - Elena Shimko / Marina Yakusheva
Vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Yakusheva
2005
férfi egyes - Stanislav Pukhov
női egyes - Ella Karachkova
férfi páros - Alekszandr Nyikolajenko / Vitalij Durkin
női páros - Anastasia Russkikh / Ella Karachkova
vegyes páros - Nikolai Zuev / Marina Yakusheva
2006 (Odintsovo)
Férfi egyes kategória - Szergej Ivlev
Női egyes kategória - Ella Karachkova
Férfi páros kategória - Alekszandr Nyikolajenko / Vitalij Durkin
Női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Stanislav Pukhov / Marina Yakusheva
2007 (Odintsovo)
Férfi egyes kategória - Stanislav Pukhov
női egyes kategória - Ella Karachkova
férfi páros kategória - Alekszandr Nyikolajenko / Vitalij Durkin
női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Alekszandr Nikolaenko / Nina Vislova
2008 (Omszk)
Férfi egyes kategória - Vlagyimir Ivanov
Női egyes kategória - Ella Karachkova
Férfi páros kategória - Alekszej Vasziljev / Jevgenyij Dremin
női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Alekszandr Nikolaenko / Nina Vislova
2009 (Vladivosztok)
Férfi egyes - Vlagyimir Malkov
Női egyes - Ella Dil (Karachkova)
Férfi páros - Alekszandr Nyikolajenko / Vitalij Durkin
Női páros - Anastasia Russkikh / Jekaterina Ananina
Vegyes páros - Evgeniy Dremin / Anastasia Russkikh
2010 (Ramenszkoje)
Férfi egyes kategória - Stanislav Pukhov
női egyes kategória - Ella Dil
férfi páros kategória - Alekszandr Nikolaenko / Vitalij Durkin
női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Alekszandr Nyikolajenko / Valeria Sorokina
2011 (Ramenskoye)
Férfi egyes kategória - Vladimir Ivanov
Női egyes kategória - Ella Dil
Férfi páros kategória - Andrey Ashmarin / Nikolay Ukk
Női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Alekszandr Nyikolajenko / Valeria Sorokina
2012 (Ramenszkoje)
Férfi egyes kategória - Vladimir Ivanov
Női egyes kategória - Olga Golovanova
Férfi páros kategória - Jevgenyij Dremin / Szergej Lunev
női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros kategória - Alekszandr Nyikolajenko / Valeria Sorokina
2013 (Szaratov)
Férfi egyes – Vladimir Malkov
Női egyes - Ella Diehl
Férfi páros - Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov
Női páros kategória - Nina Vislova / Valeria Sorokina
Vegyes páros - Vlagyimir Ivanov / Valeria Sorokina
2014 (Ramenszkoje)
Férfi egyes – Vladimir Malkov
Női egyes - Ksenia Polikarpova
Férfi páros - Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov
Női páros - Nina Vislova / Anastasia Chervyakova
Vegyes páros - Vitalij Durkin / Nina Vislova
2015 (Ramenszkoje)
Férfi egyes – Vladimir Malkov
Női egyes - Evgenia Kosetskaya
Férfi páros kategória - Andrey Ashmarin / Alexander Nikolaenko
Női páros kategória - Olga Morozova / Anastasia Chervyakova
Vegyes páros - Jevgenyij Dremin / Jevgenyija Dimova
2016 (Ramenszkoje)
Férfi egyes – Vladimir Malkov
Női egyes - Evgenia Kosetskaya
Férfi páros kategória - Konstantin Abramov / Alekszandr Zincsenko
Női páros kategória - Olga Morozova / Anastasia Chervyakova
Vegyes páros - Jevgenyij Dremin / Jevgenyija Dimova
2017 (Ramenszkoje)
Férfi egyes – Sergey Sirant
Női egyes - Evgenia Kosetskaya
Férfi páros - Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov
Női páros kategória - Jekaterina Bolotova / Alina Davletova
Vegyes páros kategória - Ivan Sozonov / Evgenia Kosetskaya
2018 (Ramenszkoje)
Férfi egyes – Sergey Sirant
Női egyes - Evgenia Kosetskaya
Férfi páros kategória - Vitaly Durkin / Nikolay Ukk
Női páros kategória - Evgenia Kosetskaya / Irina Khlebko
Vegyes páros - Rodion Alimov / Alina Davletova
2019 (Gatchina)
Férfi egyes – Vladimir Malkov
Női egyes - Evgenia Kosetskaya
Férfi páros - Alekszandr Zincsenko / Nyikita Khakimov
Női páros - Olga Morozova / Anastasia Akchurina (Chervyakova)
Vegyes páros - Rodion Alimov / Alina Davletova