lengyel bajnokság |
---|
Aktuális szezon |
Első évad |
1929 |
Szervező |
Lengyel Röplabda Szövetség |
jelenlegi bajnok |
"Vegyész" Rendőrség |
A legtöbb titulusú klub |
AZS-AVF Varsó (22) |
A legnevesebb játékos |
Hivatalos oldal |
pzps.pl |
A lengyel női röplabdabajnokság a lengyelországi női röplabdacsapatok éves versenye . 1929 óta tartják meg (megszakításokkal).
A versenyeket négy divízióban rendezik - ORLEN-liga, 1., 2. és 3. liga. A 2005/2006-os szezon óta a legfelső osztály bajnokságait a női lengyel bajnokság (2008–2012-ben a női plusz bajnokság, 2012/13-tól a női ORLEN Liga (ORLENLiga kobiet) ) rendezi.
Az ORLEN Női Liga 2021/2022-es bajnoksága két szakaszban – elődöntőben és rájátszásban – zajlott. A felkészülési szakaszban két fordulóban játszottak a csapatok. A legjobb 8 jutott a rájátszásba, majd a kiesési rendszer szerint meghatározta a bajnoki címért játszó döntősöket. A rájátszás-mérkőzések sorozatát az egyik ellenfél két (a negyeddöntőben és az elődöntőben) és három (a döntőben) győzelemig tartották.
A 3:0 és 3:1 arányú győzelmekért a csapatok 3 pontot kapnak, 3:2 - 2 pontot, a 2:3-as vereségért - 1 pontot, a 0:3 és 1:3 vereségért nem. pontokat adnak.
12 csapat vett részt a 2021/22-es bajnokságban az ORLEN női ligában: Chemik ( Rendőrség ), DevelopmentRes ( Rzeszow ), LKS ( Lodz ), Legionovia ( Legionowo ), Grot-Budowlyany ( Lodz ), Radomka ( Radom ), BCS ( Bielsko-Biala , Opole, Energa-MKS ( Kalisz ), Wroclaw, Palac ( Bydgoszcz ), Swiecie. A Chemik zsinórban 3. alkalommal nyerte meg a címet, és a döntő sorozatban 3-0-ra verte a Developerst (3:2, 3:1, 3:2). A 3. helyet az LKS szerezte meg.
Évad | 1. hely | 2. hely | 3. hely |
---|---|---|---|
1929 | Benzinkút Varsó | VKS Lodz | |
1930 | Benzinkút Varsó | HKS Lodz | |
1931 | Benzinkút Varsó | HKS Lodz | YMCA Krakkó |
1932 | Benzinkút Varsó | HKS Lodz | YMCA Krakkó |
1933 | Benzinkút Varsó | YMCA Krakkó | benzinkút Lviv |
1934 | Benzinkút Varsó | benzinkút Lviv | Benzinkút Vilna |
1935 | Benzinkút Varsó | benzinkút Lviv | "Olsha" Krakkó |
1937 | HKS Lodz | Benzinkút Varsó | "Olsha" Krakkó |
1938 | Benzinkút Varsó | HKS Lodz | "Olsha" Krakkó |
1939 | Benzinkút Varsó | HKS "Znich" Lodz | "Olsha" Krakkó |
1946 | "Warta" Poznań | Benzinkút Varsó | "Segítő" Torun |
1947 | Benzinkút Varsó | Wisla Krakkó | "Segítő" Torun |
1948 | Benzinkút Varsó | HKS Lodz | SCS Varsó |
1949 | Chemia Lodz | "Thunder" Gdynia | SCS Varsó |
1950 | "Uniya-Chemia" Lodz | Spunia Varsó | Benzinkút Varsó |
1952 | Benzinkút-AVF Varsó | Kolyazh Gdansk | Unia Lodz |
1953 | Kolyazh Gdansk | Spunia Varsó | Benzinkút-AVF Varsó |
1953/54 | Kolyazh Gdansk | Spunia Varsó | Benzinkút-AVF Varsó |
1954/55 | Benzinkút-AVF Varsó | SVKS Varsó | Wisla Krakkó |
1956 | Benzinkút-AVF Varsó | SVKS Varsó | Wisla Krakkó |
1957 | Benzinkút-AVF Varsó | Legia Varsó | Sparta Varsó |
1957/58 | Benzinkút-AVF Varsó | Wisla Krakkó | "Gárda" Wroclaw |
1958/59 | Wisla Krakkó | Benzinkút-AVF Varsó | "Start" Gdynia |
1959/60 | Benzinkút-AVF Varsó | Wisla Krakkó | "Gárda" Wroclaw |
1960/61 | Legia Varsó | Benzinkút-AVF Varsó | Wisla Krakkó |
1961/62 | Benzinkút-AVF Varsó | Legia Varsó | Wisla Krakkó |
1962/63 | Benzinkút-AVF Varsó | Legia Varsó | Wisla Krakkó |
1963/64 | Benzinkút-AVF Varsó | Legia Varsó | "Start" Gdynia |
1964/65 | Benzinkút-AVF Varsó | Legia Varsó | Wisla Krakkó |
1965/66 | Benzinkút-AVF Varsó | Wisla Krakkó | „Start” Lodz |
1966/67 | Wisla Krakkó | Legia Varsó | „Start” Lodz |
1967/68 | „Start” Lodz | Legia Varsó | Wisla Krakkó |
1968/69 | Wisla Krakkó | Legia Varsó | „Start” Lodz |
1969/70 | Wisla Krakkó | „Start” Lodz | Legia Varsó |
1970/71 | „Start” Lodz | Wisla Krakkó | Legia Varsó |
1971/72 | „Start” Lodz | Wisla Krakkó | Legia Varsó |
1972/73 | „Start” Lodz | Benzinkút Varsó | "Polonia" Svidnitsa |
1973/74 | Plomen Milovice Sosnowiec | „Start” Lodz | Benzinkút Varsó |
1974/75 | Plomen Milovice Sosnowiec | Benzinkút Varsó | "Polonia" Svidnitsa |
1975/76 | "Közösségi" Lodz | Wisla Krakkó | „Start” Lodz |
1976/77 | „Start” Lodz | Wisla Krakkó | "Charnie" Slupsk |
1977/78 | "Charnie" Slupsk | „Start” Lodz | Plomen Milovice Sosnowiec |
1978/79 | Plomen Milovice Sosnowiec | "Charnie" Slupsk | „Start” Lodz |
1979/80 | Plomen Milovice Sosnowiec | „Start” Lodz | "Charnie" Slupsk |
1980/81 | Plomen Milovice Sosnowiec | Wisla Krakkó | "Charnie" Slupsk |
1981/82 | Wisla Krakkó | LKS Lodz | Plomen Milovice Sosnowiec |
1982/83 | LKS Lodz | "Charnie" Slupsk | Plomen Milovice Sosnowiec |
1983/84 | Wisla Krakkó | "Charnie" Slupsk | Plomen Milovice Sosnowiec |
1984/85 | "Charnie" Slupsk | Wisla Krakkó | LKS Lodz |
1985/86 | "Charnie" Slupsk | LKS Lodz | "Gárda" Wroclaw |
1986/87 | "Charnie" Slupsk | BCS "Stal" Bielsko-Biala | LKS Lodz |
1987/88 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Charnie" Slupsk | Wisla Krakkó |
1988/89 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | Plomen Milovice Sosnowiec | LKS Lodz |
1989/90 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | Wisla Krakkó | Plomen Milovice Sosnowiec |
1990/91 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Gedania" Gdansk | "Charnie" Slupsk |
1991/92 | "Charnie" Slupsk | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Acél" Mielec |
1992/93 | Bydgoszcz palota | Wisla Krakkó | BCS "Stal" Bielsko-Biala |
1993/94 | "Kényelem" rendőrség | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Acél" Mielec |
1994/95 | "Vegyész" Rendőrség | BCS "Stal" Bielsko-Biala | Wisla Krakkó |
1995/96 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Augusto" Kalisz | "Vegyész" Rendőrség |
1996/97 | "Augusto" Kalisz | "Dick Black" Andrychow | BCS "Stal" Bielsko-Biala |
1997/98 | "Augusto" Kalisz | "Dick Black" Andrychow | Palac Centrostal Bydgoszcz |
1998/99 | "Nafta-Gaz" Pila | "Augusto" Kalisz | "Acél" Mielec |
1999/2000 | "Nafta-Gaz" Pila | "Acél" Mielec | BCS "Stal" Bielsko-Biala |
2000/01 | "Nafta-Gaz" Pila | BP-Centrostal Bydgoszcz | "Kalisia" Kalisz |
2001/02 | "Nafta-Gaz" Pila | Skra Varsó | BCS "Stal" Bielsko-Biala |
2002/03 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | Benzinkút-AVF Poznań | "Binyary" Kalisz |
2003/04 | BCS "Stal" Bielsko-Biala | "Binyary" Kalisz | TPA Mielec |
2004/05 | "Binyary" Kalisz | Centrostal Bydgoszcz | "Nafta-Gaz" Pila |
2005/06 | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | "Nafta-Gaz" Pila | "Grzeski Kalissia" Kalisz |
2006/07 | "Binyary" Kalisz | "Farmutil" fűrész | BCS "Aluprof" Bielsko-Biala |
2007/08 | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | "Farmutil" fűrész | "Binyary" Kalisz |
2008/09 | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | BCS "Aluprof" Bielsko-Biala | "Farmutil" fűrész |
2009/10 | BCS "Aluprof" Bielsko-Biala | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | "Dombrova-Gurnicha" |
2010/11 | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | "Atom-Trefl" Sopot | BCS "Aluprof" Bielsko-Biala |
2011/12 | "Atom-Trefl" Sopot | "Mushinyanka-Fakro" Mushin | "Tauron" Dombrov-Gurnich |
2012/13 | "Atom-Trefl" Sopot | "Tauron" Dombrov-Gurnich | "Mushinyanka-Fakro" Mushin |
2013/14 | "Vegyész" Rendőrség | "Impel" Wroclaw | "Atom-Trefl" Sopot |
2014/15 | "Vegyész" Rendőrség | "Atom-Trefl" Sopot | "Mushinyanka" Mushina |
2015/16 | "Vegyész" Rendőrség | "Atom-Trefl" Sopot | "Impel" Wroclaw |
2016/17 | "Vegyész" Rendőrség | "Budowlyany" Lodz | DevelopmentRes Rzeszow |
2017/18 | "Vegyész" Rendőrség | LKS Lodz | Grot-Budowlyany Lodz |
2018/19 | LKS Lodz | Grot-Budowlyany Lodz | DevelopmentRes Rzeszow |
2019/20 | "Vegyész" Rendőrség | DevelopmentRes Rzeszow | LKS Lodz |
2020/21 | "Vegyész" Rendőrség | DevelopmentRes Rzeszow | LKS Lodz |
2021/22 | "Vegyész" Rendőrség | DevelopmentRes Rzeszow | LKS Lodz |
CEV ) | Női röplabda Európa-bajnokság (|
---|---|
Üzemeltetési |
|
Korábbi |