Az 5. összehívású BASSR Legfelsőbb Tanácsának képviselőinek listája
Az ötödik összehívás BASSR Legfelsőbb Tanácsának képviselői (223 képviselő) [1]
A Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsát a BASSR 1937-es alkotmányával összhangban hozták létre. A Baskír ASSZK Legfelsőbb Tanácsa a baskír SZSZK legfelsőbb államhatalmi szerve, amely a Szovjetunió alkotmánya, az RSFSR alkotmánya és a baskír SZSZK alkotmánya által a baskír joghatóság alá utalt összes kérdés megoldására illetékes. ASSR. A Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsának tevékenysége a kollektív, szabad, üzletszerű megbeszélésen és a kérdések megoldásán, a nyilvánosságon, az általa létrehozott szervekről a Baskír ASSZK Legfelsőbb Tanácsának történő rendszeres jelentéstételen, a polgárok széles körű bevonásán alapul. az állam- és közügyek intézése, a közvélemény állandó figyelembevétele.
A Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsa hatásköreinek gyakorlása a Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsa minden egyes helyettesének aktív részvételén alapul. A helyettes a termelési vagy szolgáltatási tevékenységgel való megszakítás nélkül gyakorolja hatáskörét.
Az 1970-es évekig a Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsa a következő címen működött: BASSR, Ufa, st. Puskin, megh. 106.
Az ötödik összehívású BASSR Legfelsőbb Tanácsának képviselőinek listája [2] :
- Timergazin, Kadyr Rakhimovich , a BASSR Legfelsőbb Tanácsának elnöke, Radishevsky 6. számú választókerület, Ufa
- Stolyarova, Jekaterina Timofeevna , a BASSR Legfelsőbb Tanácsának elnökhelyettese, Szerafimovszkij 192. számú választókerület, Tujmazinszkij körzet
- Kadirov, Vali Kabirovics, a BASSR Legfelsőbb Tanácsának elnökhelyettese, Sztaro-Kalmasevszkij 208-as választókerület, Csemagusevszkij körzet
- Abdrahmanov, Barei Abdrahmanovics , Csemagusevszkij 206. számú választókerület, Csemagusevszkij körzet
- Abdullina, Karima Mukhamedyarovna , Jazikovszkij 104. számú választókerület, Blagovarszkij körzet
- Abdyusheva, Magira Abdrahmanovna , Pugachevsky 203. számú választókerület, Fedorovszkij körzet
- Abubakirova, Fauzia Akhmetsagitovna , Bolse-Ustyikinskiy 168. számú választókerület, Mechetlinskiy körzet
- Aknazarov, Zekeria Sharafutdinovich , Urmiyazov 73. számú választókerület, Askinsky kerület
- Aksumov, Nyikolaj Pavlovics , 34. számú építőkörzet, Belebey
- Alibaev, Khamit Galeevich , 45. számú bányász választókerület, Kumertau
- Almaev, Gata Nurullovich , Ermekeevsky 126. számú választókerület, Ermekeevsky kerület
- Aminev, Akhmet Gataevich , Rsaevsky 137. számú választókerület, Ilishevszkij körzet
- Andreeva, Maria Mikhailovna , 13. számú gyári választókerület, Ufa
- Astapova, Maria Kuzminichna , Karmaskaly 146. számú választókerület, Karmaskaly járás
- Asztafjeva, Elena Demjanovna , Bizbulyak 96. számú választókerület, Bizbulyak körzet
- Akhmadeev, Mukhamet Shaikhutdinovich , Angasyak 123. számú választókerület, Dyurtyulinsky kerület
- Akhmerova, Raziya Bakhtiyarovna , Mrakovskiy 154. számú választókerület, Kugarchinsky kerület
- Ashin , Alekszej Dmitrijevics , Belebey 33. számú választókerület, Belebey
- Bayramova, Minsylu Minnibaevna , 55. számú bányászati választókerület, Sibay
- Bayrushin, Mihail Alekszandrovics , Mishkinsky 170. számú választókerület, Mishkinsky kerület
- Batyev, Gaziz Galimhanovich , Baishevsky 124. számú választókerület, Dyurtyulinsky kerület
- Bayazitov, Mashut Hairullovich , Agardinsky 103. számú választókerület, Blagovarszkij körzet
- Beljajev , Trofim Timofejevics , Buzovyazov 145. számú választókerület, Karmaszkali körzet
- Beljajeva, Nagyezsda Nyikolajevna , Pervomajszkij 60. számú választókerület, Sterlitamak
- Bikbov, Sarvay Shaibakovich , Tukan 95. számú választókerület , Belorecki járás
- Bilalova, Fatima Dilmukhametovna , Novo-Artaul 218. számú választókerület, Yanaul körzet
- Bobrova, Maria Fedorovna , Blagovescsenszkij 106. számú vidéki választókerület, Blagovescsenszkij körzet
- Bogacsev , Vaszilij Alekszejevics , Krasznokholmszkij 141. számú választókerület, Kaltasinszkij körzet
- Britov, Ivan Grigorjevics , Tirljanszkij 39. számú választókerület, Beloretsk
- Bykov, Fedor Grigorievich , Staro-Bazanovsky 100. számú választókerület, Birszkij kerület
- Valeeva, Banu Nurgalievna , Nizhne-Karyshevsky 85. számú választókerület, Baltachevsky kerület
- Valiev, Khadyy Valievich , Cselkakov 111. számú választókerület, Buraevszkij körzet
- Valiev, Samat Fattahovich , Kurdym 188. számú választókerület, Tatyshli körzet
- Valishin, Sharif Ahmetovich , Kshlau-Yelginsky 72. számú választókerület, Askinsky kerület
- Vasziljev, Szergej Szemenovics , Kos-Elginszkij 98. számú választókerület, Bizbulyakszkij körzet
- Vasyuchkova, Fekla Ivanovna , 38. számú gyári választókerület, Beloretsk
- Vakhitov, Gafur Shakurovich , Yumaguzinsky 215. számú választókerület, Yumaguzinsky kerület
- Veretennikov, Alekszandr Pavlovics , Kaltasinsky 139. számú választókerület, Kaltasinsky kerület
- Voroninsky Szergej Szergejevics , Urál 14. számú választókerület
- Gadamshina, Saniya Sagitovna , Burzyansky 113. számú választókerület, Burzjanszkij körzet
- Gadelshina Makhtuma Abdrakhimovna , Tolbazinsky 76. számú választókerület, Aurgazinsky kerület
- Galeto, Evdokia Stepanovna , Gorkij 19. számú választókerület, Ufa
- Galikeev, Gabidulla Khakimovich , Islinsky 75. számú választókerület, Aurgazinsky kerület
- Galimov, Lukman Galimovich , Yanaul 220. számú választókerület, Yanaul körzet
- Galyautdinov, Gabdulla Galyautdinovich , Novo-Nagaevsky 152. számú választókerület, Krasznokamszkij körzet
- Ganeeva, Raisa Khatmullovna , Leuzinsky 150. számú választókerület, Kiginszkij körzet
- Ganiev, Fanil Hanifovich , Karan 108. számú választókerület, Buzdyak körzet
- Gareev, Faizir Davletgareevich , Yamadinsky 219. számú választókerület, Yanaul körzet
- Garifullina Saima Galikhanovna , Birszk 101. számú vidéki választókerület, Birszki körzet
- Gataullin, Shaikh Murzinovich , Tabyn 117. számú választókerület, Gafury körzet
- Gilvanov, Akhmet-Sultan Nabievich , Adelka 87. számú választókerület, Belebeevsky kerület
- Grigorjev, Zakhar Boriszovics , 36-os szovjet választókerület, Beloretsk
- Davletov, Nigmat Murzagaleevich , Arszlanovszkij 182. számú választókerület, Sterlibashevsky kerület
- Davydov, Ivan Vladimirovich , Inzersky 70. számú választókerület, Arhangelszki körzet
- Danilko, Georgy Petrovich , Birszk város 99. számú választókerülete, Birszki körzet
- Dedyukhina Evdokia Sidorovna , Buribaevsky 205. számú választókerület, Khaibullinsky kerület
- Enikeev, Iskhak Ismagilovich , Promyslovy 41. számú választókerület, Ishimbay
- Enikeev, Nigmat Gimaevich , Shingak-Kul 212. számú választókerület, Chishminsky kerület
- Eremina, Varvara Ivanovna , Maxim-Gorky 88. számú választókerület, Belebjevszkij körzet
- Jerkejev, Idiatsha Ahmetshevich , Kuzeevsky 109. számú választókerület, Buzdyaksky kerület
- Zsdanov, Anatolij Mihajlovics , Narysevszkij 46. számú választókerület, Oktyabrsky
- Zsuravlev, Alekszandr Konsztantyinovics , Fedorovszkij 202. számú választókerület, Fedorovszkij körzet
- Zagafuranov, Fayzrakhman Zagafuranovics , Szahajevszkij 147. számú választókerület, Karmaszkali körzet
- Zagidullina Taskira Khabibullinovna , Novo-Baltachevsky 207. számú választókerület, Csemagusevszkij körzet
- Zaharov, Nyikolaj Ivanovics , Oktyabrsky 47. számú választókerület, Oktyabrsky
- Zakharov, Egor Zakharovich , Churaevsky 171. számú választókerület, Mishkinsky kerület
- Zeide, Efim Solomonovics , Mavljutovszkij 172. számú választókerület
- Zueva, Antonina Mikhailovna , Askinsky 71. számú választókerület, Askinsky kerület
- Igdavletov, Galimyan Ahmedovich , Zilair 130. számú választókerület
- Izgin, Khalit Bahtiyarovics , Zsdanovszkij 9. számú választókerület, Ufa
- Izgin, Zakir Iskandarovich , Zilair 130. számú választókerület, Zilair körzet
- Iskakova, Anastasia Iskakovna , Kelteevsky 140. számú választókerület, Kaltasinsky kerület
- Ismagilov, Zagir Garipovich , Isyangulov 128. számú választókerület, Zianchurinsky kerület
- Iskhakov, Midhat Nurislamovich , Iglinsky 132. számú választókerület, Iglinsky kerület
- Ismukhametov, Raul Akhmetgareevich , 53. számú központi választókerület, Salavat
- Kabanov, Alekszej Fedorovics , 58. számú nyugati választókerület, Sterlitamak
- Kalimullin, Kavij Karramovics , Krasznoznamenszkij 61. számú választókerület, Sterlitamak
- Kamalov, Khamis Kamalovich , Kugarchinsky 153. számú választókerület, Kugarchinsky kerület
- Kamenyev, Pjotr Iljics , Mavljutovszkij 172. számú választókerület, Mishkinsky kerület
- Karamysev, Lutfulla Gibadullich , Nauruz 201. számú választókerület, Ucsalinszkij körzet
- Kashapov , Midkhat Kashapovich, Aibulyak 217. számú választókerület, Yanaul körzet
- Kiramitdinova, Madina Fakhritdinovna , Tubinsky 79. számú választókerület, Bajmaszkij járás
- Klementyev, Vaszilij Alekszandrovics , Leninszkij 7. számú választókerület, Ufa
- Klyasheva, Anna Jakovlevna , Matrosovsky 32. számú választókerület, Ufa
- Knyazeva, Nadezhda Ivanovna , Szimferopol 28. számú választókerület, Ufa
- Kozhin, Ivan Akimovich , Kudeevsky 134. számú választókerület, Iglinsky kerület
- Korlolkov, Vaszilij Geraszimovics , Prijutovszkij 35. számú választókerület, Belebey
- Kornyejev, Vitalij Efimovics , 62. számú keleti választókerület, Sterlitamak
- Kruk Fania Zhanovna , Arhangelszk 69. számú választókerület, Arhangelszki körzet
- Krupenya Vaszilij Nikitics , Mihajlovszkij 185. számú választókerület, Sterlitamaksky kerület
- Kudashev, Saifi Fattahovich , Yangiskainsky 116. számú választókerület, Gafury körzet
- Kuznyecov, Konsztantyin Petrovics , Nikolo-Berezovsky 151. számú választókerület, Krasznokamszkij körzet
- Kuznyecova, Anastasia Yakovlevna , Zirgan 167. számú választókerület, Meleuzovsky kerület
- Kulagina Zhanna Mikhailovna , Frunze 2. számú választókerület, Ufa
- Kulak Nadezsda Ksenofontovna , Dzerzsinszkij 31. számú választókerület, Ufa
- Kutushev, Nail Mullayanovich , Sharipovsky 157. számú választókerület, Kushnarenkovsky kerület
- Latypov, Gakil Ilyasovich , Akyar 204. számú választókerület, Khaibullinsky kerület
- Latypova, Lidia Alexandrovna , Volodarsky 12. számú választókerület, Ufa
- Levcsenko, Lev, Zaharovics , Staro-Kurucsevszkij 82. számú választókerület, Bakalinszkij körzet
- Lukmanov, Sabir Zakiryanovich , Meneuz-Tamak 175. számú választókerület, Miyakinsky kerület
- Lukmanova, Gabida Nurislamovna , Abdrashitovsky 68. számú választókerület, Alsejevszkij körzet
- Lyubushkin, Viktor Vasziljevics , 54. számú központi választókerület, Sibay
- Maksimova, Galina Nyikolajevna , Kirov 3. számú választókerület, Ufa
- Mannanova, Magira Shakirovna , Ziriklin 214. számú választókerület, Sharansky kerület
- Mardanshina Lyalya Khanipovna , 49. számú olajmező választókerület, Oktyabrsky
- Masztryukov, Sztyepan Andrejevics , Zseleznodorozsnij 59. számú választókerület, Szterlitamak
- Melentieva, Anastasia Andreevna , Tasbulatovsky 64. számú választókerület, Abzelilovsky kerület
- Meshavkina Elena Andreevna , Duvan 121. számú választókerület, Duvan körzet
- Migranov, Rais Khadyevich , Otradinsky 159. számú választókerület, Kuyurgazinsky kerület
- Mihajlov, Jakov, Ermolajevics , Biskainszkij 74. számú választókerület, Aurgazinszkij körzet
- Mordovets Valentina Polikarpovna , Truntaishevsky 66. számú választókerület, Alsejevszkij körzet
- Mubarjakov, Arszlan Kotljahmetovics , Lemez-Tamak 169. számú választókerület, Mecsetlinszkij körzet
- Mulyukova, Minigul Khairullovna , Preobrazhensky 184. számú választókerület, Sterlitamaksky kerület
- Muratshina Saima Bairamgaleevna , Kalinyin 27. számú választókerület, Ufa
- Mukhamedyarova, Razia Idrisovna , Szermenyevszkij 93. számú választókerület, Belorecki járás
- Mukhametshin, Zakir Fazylovich , Novo-Baltachevsky 86. számú választókerület, Baltachevsky kerület
- Mukhitova, Magira Sharafullinovna , Kushnarenkovsky 155. számú választókerület, Kushnarenkovsky kerület
- Myakinnova, Anna Stepanovna , Usen-Ivanovsky 89. számú választókerület, Belebeevsky kerület
- Nabiullin, Valei Gabeevich , Bajkibasevszkij 143. számú választókerület, Karaidel körzet
- Nazirov, Sharif Nigamatovich , Zaton 11. számú választókerület, Ufa
- Nakeev, Aglya Rakhmanovich , Sibay állami gazdaság 80. számú választókerülete, Bajmaszkij járás
- Nafikov, Faskhutdin, Jalaletdinovics , Miyakinsky 173. számú választókerület, Miyakinsky kerület
- Nafikov, Valey Valeevich , Novo-Kulevsky 177. számú választókerület, Nurimanovszkij körzet
- Nigmadzhanov, Gilman Vildanovich , Tuymazinsky-Déli 190. számú választókerület, Tuymazinsky kerület
- Nizamutdinov, Mihran Vildanovich , Krasnoklyuchevsky 176. számú választókerület, Nurimanovszkij körzet
- Nikiforova, Anna Karpovna , Nyeftezsavodszkij 23. számú választókerület, Ufa
- Novikov, Mihail Mihajlovics , Novatorszkij 24. számú választókerület, Ufa
- Novikova, Claudia Ivanovna , 42. számú balparti választókerület, Ishimbay
- Nugumanov, Mikail Israevich , Askarov 63. számú választókerület, Abzelilovsky kerület
- Nuriev, Ziya Nurievich , Bajmaszkij 78. számú vidéki választókerület, Bajmaszkij körzet
- Nuryeva, Faima Akhunovna , Nasibashevsky 181. számú választókerület, Salavat körzet
- Ovcsarenko, Vaszilij Moisejevics , Oktyabrszkij 37. számú választókerület, Beloretsk
- Ovcsarov, Timofej Ivanovics , Ordzsonikidzevszkij 20. számú választókerület, Ufa
- Oreshina Alexandra Germanovna , 50. számú gyári választókerület, Salavat
- Ososkova, Ksenia Afanasyevna , Shakshin 197. számú választókerület, Ufimszkij körzet
- Osztrovszkij Nyikolaj Grigorjevics , Pervomajszkij 21. számú választókerület, Ufa
- Pavlov, Fedor Maksimovich , Davlekanovsky 120. számú választókerület, Davlekanovsky kerület
- Pakuev, Grigorij Mihajlovics , Meleuzovsky 164. számú választókerület, Meleuzovsky kerület
- Petrova, Masnaviya Khurmatovna , Építőipari 25. számú választókerület, Ufa
- Piksaeva, Zoya Mikhailovna , Buzdyaksky 107. számú választókerület, Buzdyaksky kerület
- Plyasunova, Klavdia Ilyinichna , Nurimanov 178. számú választókerület, Nurimanov körzet
- Pogrebnov, Nyikolaj Petrovics , Uhtomszkij 18-as választókerület, Ufa
- Politavkina Anastasia Ivanovna , Krasnousolsky 114. számú választókerület, Gafury körzet
- Poljakov , Mihail Alekszejevics , Karmaly-Gubeevsky 194. számú választókerület, Tujmazinszkij körzet
- Popkov, Potap Emelyanovics , Majakovszkij 16. számú választókerület, Ufa
- Popova, Jelena Dmitrijevna , Staro-Ufimsky 5. számú választókerület, Ufa
- Porozov, Alekszej Jakovlevics , Blagovescsenszkij város 105. számú választókerülete, Blagovescsenszkij körzet
- Prihodko , Alekszandr Nikiforovics , Mesjagutovszkij 122. számú választókerület, Duvanszkij körzet
- Pusztarnakov, Vlagyimir Gavrilovics , Voskresensky 165. számú választókerület, Meleuzovsky kerület
- Rakaeva, Nagima Gaffarovna , Sterlibashevsky 183. számú választókerület, Sterlibashevsky kerület
- Rakhmanov, Talgat Lutfullovich , Andrejevszkij 138. számú választókerület, Ilishevszkij körzet
- Rogalev, Petr Leontievich , Demsky 17. számú választókerület, Ufa
- Rozanov, Nyikolaj Konsztantyinovics , Petrovszkij 161. számú választókerület, Makarovszkij körzet
- Sabitov, Margam Karamovich , Salavat 180. számú választókerület, Szalavati körzet
- Szaburov , Vlagyimir Alekszandrovics , Uszlinszkij 186. számú választókerület, Szterlitamaszkij körzet
- Sadykova, Maguza Sadykovna , Mryasimovsky 144. számú választókerület, Karaidel körzet
- Sayranov, Haydar Sayranovich , Aksenov 67. számú választókerület, Alsejevszkij körzet
- Szaitbattalov, Szulejmán Fahretdinovics , Musztafa 83. számú választókerület, Bakalinszkij körzet
- Saitov, Khamit Shagibakovich , 40. számú központi választókerület, Ishimbay
- Saitov, Khaidar Mukhametgarifovich , Ahmerovszkij 162. számú választókerület, Makarovszkij körzet
- Salikhzyanov, Safuk Salikhzyanovich, Kandrin 193. számú választókerület, Tuymazinsky kerület
- Sannikova, Elena Anisimovna , Bakalinsky 81. számú választókerület, Bakalinsky kerület
- Szatajev, Akhmet Karamejevics , Poljakovszkij 200. számú választókerület, Ucsalinszkij körzet
- Safin, Zufar Gafurovich , 142. számú karaidel választókerület, Karaidel körzet
- Safina Gulzhigan Khasanovna , Aslykul 118. számú választókerület, Davlekanovsky kerület
- Safonov, Petr Fedorovich , Verkhne-Avzyansky 94. számú választókerület, Beloretsk kerület
- Szedov, Valentin, Szergejevics , Urál 14. számú választókerület, Ufa
- Szkacskov, Viktor Ivanovics , Raevszkij 65. számú választókerület, Alsejevszkij körzet
- Sloboda Anna Grigorjevna , Kaltovszkij 133. számú választókerület, Iglinszkij körzet
- Smirnova, Valentina Alekseevna , Araslanovsky 210. számú választókerület, Csisinszkij körzet
- Szokolov, Vaszilij Grigorjevics , Malo-Ucsalinszkij 199. számú választókerület, Ucsalinszkij körzet
- Soldatkina Nina Petrovna , Leninszkij 43. számú választókerület, Kumertau
- Sztanotyin, Ivan Sztepanovics , 57. számú déli választókerület, Sterlitamak
- Sztrizsov, Mihail Vasziljevics , Pokrovszkij 179. számú választókerület, Pokrovszkij körzet
- Szulejmanov, Sarif Szulejmanovics , Staro-Tukmaklinsky 156. számú választókerület, Kushnarenkovsky kerület
- Sunagatullin, Baimi Valikaevich , 26. számú ipari választókerület, Ufa
- Tagirova, Bika Gabbasovna, 8. sztálinista választókerület, Ufa
- Tartykov, Sadyk Nasretdinovich , Bik-Karmalinsky 119. számú választókerület, Davlekanovsky kerület
- Tveritinov, Ivan Dmitrievich , 29. számú nemzetközi választókerület, Ufa
- Timcsenko, Grigorij Matvejevics , Ermolajevszkij 158-as választókerület, Kujurgazinszkij körzet
- Csend, Anasztázia Fedorovna , Nyizsnyij Novgorod 10. számú választókerület, Ufa
- Tolmachev, Anatolij Alekszejevics , Denisovsky 166. számú választókerület, Meleuzovsky kerület
- Torsin, Alekszandr Pavlovics , 48-as komszomol választókerület, Oktyabrszkij
- Tuktarova, Minikamal Nuriakhmetovna , Taymasovsky 160. számú választókerület, Kuyurgazinsky kerület
- Turupkulov, Salikhyan Nugmanovich , Abzanovsky 129. számú választókerület, Zianchurinsky kerület
- Umetbaev, Ramazan Gimranovich , Bajmaszki város 77. számú választókerület, Bajmaszkij körzet
- Uraev, Petr Vasziljevics , Aitovsky 97. számú választókerület, Bizsbulyaksky kerület
- Urazbahtin, Nurulla Khabibrakhmanovich , Janybajevszkij 91. számú választókerület, Belokatai járás
- Usmanaeva, Zainab Mukhamedgaleevna , Uljanovszk 22. számú választókerület, Ufa
- Usmanov, Galliam Mugallimovich , Inzersky 92. számú választókerület, Beloretsky kerület
- Farrakhova, Saviya Minnigalimovna , Dyurtyulinsky 125. számú választókerület, Dyurtyulinsky kerület
- Farshatov, Rashit Hamatsalikhovich , Zheleznodorozhny 15. számú választókerület, Ufa
- Fatkullina Zaytuna Khanovna , Uchalinsky 198. számú választókerület, Ucsalinszkij körzet
- Feoktistov, Vaszilij Sztyepanovics , Sharansky 213. számú választókerület, Sharansky kerület
- Frolov, Alekszandr Vasziljevics , Kananikol 131. számú választókerület, Zilair járás
- Khaziyeva, Khusnizigan Fayzrakhmanovna , Tatyshlin 187. számú választókerület, Tatyshlin körzet
- Khalikov, Masgut Habibrakhmanovich , Oktyabrsky 4. számú választókerület, Ufa
- Khalikova, Safiya Khalikovna , Buraevsky 110. számú választókerület, Buraevszkij körzet
- Khalikova, Kattiyan Shaykhlislamovna , Staro-Sullinsky 127. számú választókerület, Ermekeyevsky kerület
- Khalikova, Maryam Fazylovna , Sayranovsky 163. számú választókerület, Makarovsky kerület
- Khamatnurov, Khamza Hamatnurovich , Baltachevsky 84. számú választókerület, Baltachevsky kerület
- Khamitova, Balkhiya Gazizovna , 52. számú városi választókerület, Salavat
- Khasanov, Abdrakhman Fayzrakhmanovich , Voskresensky 216. számú választókerület, Jumaguzinszkij körzet
- Hlamuskin, Nyikolaj Sztyepanovics , 209. számú Chisminszkij választókerület, Csisinszkij körzet
- Khusainova, Farzana Lutfullovna , Szaharozavodszk 148. számú választókerület, Karmaszkali körzet
- Khusnutdinova, Rashida Gayazetdinovna , 1. számú szovjet választókerület, Ufa
- Khusnutdinov, Gilmutdin, Farkhutdinovich , Novo-Troitsky 211. számú választókerület, Chishminsky kerület
- Cserepanov, Grigorij Vasziljevics , Belokatai 90. számú választókerület, Belokatai járás
- Cserepenyin, Andrej Grigorjevics , Zseleznodorozsnij 44. számú választókerület, Kumertau
- Csursin, Kuzma Gavrilovich , Bulgakov 195. számú választókerület, Ufimszkij körzet
- Shakiryanov, Masgutyan Shakiryanovich , Kiginsky 149. számú választókerület, Kiginsky kerület
- Shakiryanova, Vazikha Shakiryanovna , Verkhne-Yarkeyevsky 136. számú választókerület, Ilishevsky kerület
- Shamsutdinov, Askat Akhmetovich , Saitbabinsky 115. számú választókerület, Gafury körzet
- Shaposhnikova, Vera Vasilievna , Dmitrievsky 196. számú választókerület, Ufimszkij körzet
- Shafikov, Muharryam Shafikovich , Tuymazinsky – Északi 189. számú választókerület, Tuymazinsky kerület
- Shafikov, Gabbas Fath-Rahmanovich , Staro-Tuymazinsky 191. számú választókerület, Tuymazinsky kerület
- Jakimov, Vlagyimir Nyikolajevics , 51. számú építőipari választókerület, Salavat
- Yakupov, Mullakhan Khabibrakhmanovich , Szverdlovszk 30. számú választókerület, Ufa
- Yangurazov, Abdrakhman Abdulkarimovich , Jumakajevszkij 112. számú választókerület, Buraevszkij körzet
- Yanturina Gulchira Minniyarovna , Miyakibashevsky 174. számú választókerület, Miyakinsky kerület
- Yapparova, Zaytuna Ibragimovna , 56. számú központi választókerület, Sterlitamak
- Yaryzhnova, Praskovya Alexandrovna , Osinovsky 102. számú választókerület, Birszkij járás
- Yakhin, Nuris Ahmetovich , Ulu-Telyak 135. számú választókerület, Iglinsky kerület
Irodalom
Parlamentarizmus Baskírában. Történelem és modernitás. Dokumentumok és anyagok. GRI Baskíria. Könyv. 2. Összeállította: V. G. Aznagulov, Z. G. Khamitova. Ufa, 2005. ISBN 5-8258-0204-5 .
Baskír ASSR. A Legfelsőbb Tanács. Összehívás. A BASSR megalakulásának 40. évfordulójának szentelt jubileumi ülés (5; 1959). [Anyagok] [Szöveg] / A Baskírok Legfelsőbb Tanácsának évfordulós ülése. ASSR, dedikált A BASSR megalakulásának 40. évfordulója. (1959. március 23.). A Baskír ASSR Legfelsőbb Tanácsának ülései az ötödik összehívásról (első ülésszak) (1959. március 23.): Szó szerinti jegyzőkönyv. - Ufa: baskír. könyv. kiadó, 1959. - 137 p.; 23 cm
Jegyzetek
- ↑ V összehívás . Letöltve: 2013. február 10. Az eredetiből archiválva : 2013. február 16.. (határozatlan)
- ↑ Parlamentarizmus Baskírában: történelem és modernitás. Dokumentumok és anyagok. / Szerk. K. B. Tolkacsov. Összeállította: V. G. Aznagulov, Z. G. Khamitova. - 2. könyv. - Ufa: GRI "Bashkortostan", 2005. - 304 p. - ISBN 5-8258-0204-5 . Archiválva : 2016. november 17. a Wayback Machine -nál